Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 156 gości
S T A R T arrow Kościół arrow przeciw zboczeńcom arrow Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji
Sunday 07 March 2021 13:09:57.32.
migawki

         19 marca 2021 Męska Droga Krzyżowa

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
14.05.2012.

Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120514&typ=wi&id=wi11.txt

[Umieszczam, bo diecezja ta od lat znana jest z OGROMNEJ ilości t.zw. „samobójstw księży”, oraz z tolerowania pederastii przez pederastów. Może nowy Biskup to zmieni? Obserwujemy z troską. MD]

Diecezja tarnowska ma od soboty nowego ordynariusza. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy tej diecezji ks. bp Andrzej Jeż.

To historyczne wydarzenie, ponieważ w dziejach tej wspólnoty diecezjalnej, liczącej 225 lat, po raz pierwszy biskup ordynariusz wywodzi się z duchowieństwa tarnowskiego. - Decyzja Ojca Świętego jest dla mnie zaskakująca - mówi ks. bp Andrzej Jeż. - To dla mnie duże zobowiązanie, diecezja tarnowska jest Kościołem wielobarwnym - dodaje.
Nowy ordynariusz tarnowski ma 49 lat i pochodzi z Limanowej, gdzie znajduje się znane sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Kapłanem jest od 1988 r., a biskupem od 2009 roku. Specjalizuje się w teologii dogmatycznej. Do jego zainteresowań naukowych należą homiletyka, dogmatyka, historia Kościoła i historia sztuki sakralnej. Posługę biskupią pełni w myśl hasła: "Ad laudem Trinitatis et Deiparae" ("Na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy"). Poprzednim ordynariuszem tarnowskim był ks. abp Wiktor Skworc, który został w październiku ubiegłego roku metropolitą katowickim.

MB

 

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.