Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 78 gości
S T A R T arrow Kościół arrow przeciw zboczeńcom arrow Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji
Saturday 05 December 2020 10:08:13.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
14.05.2012.

Ordynariusz dla Tarnowa, baaardzo trudnej diecezji

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120514&typ=wi&id=wi11.txt

[Umieszczam, bo diecezja ta od lat znana jest z OGROMNEJ ilości t.zw. „samobójstw księży”, oraz z tolerowania pederastii przez pederastów. Może nowy Biskup to zmieni? Obserwujemy z troską. MD]

Diecezja tarnowska ma od soboty nowego ordynariusza. Został nim dotychczasowy biskup pomocniczy tej diecezji ks. bp Andrzej Jeż.

To historyczne wydarzenie, ponieważ w dziejach tej wspólnoty diecezjalnej, liczącej 225 lat, po raz pierwszy biskup ordynariusz wywodzi się z duchowieństwa tarnowskiego. - Decyzja Ojca Świętego jest dla mnie zaskakująca - mówi ks. bp Andrzej Jeż. - To dla mnie duże zobowiązanie, diecezja tarnowska jest Kościołem wielobarwnym - dodaje.
Nowy ordynariusz tarnowski ma 49 lat i pochodzi z Limanowej, gdzie znajduje się znane sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Kapłanem jest od 1988 r., a biskupem od 2009 roku. Specjalizuje się w teologii dogmatycznej. Do jego zainteresowań naukowych należą homiletyka, dogmatyka, historia Kościoła i historia sztuki sakralnej. Posługę biskupią pełni w myśl hasła: "Ad laudem Trinitatis et Deiparae" ("Na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy"). Poprzednim ordynariuszem tarnowskim był ks. abp Wiktor Skworc, który został w październiku ubiegłego roku metropolitą katowickim.

MB

 

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.