Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Japończycy protestują przeciwko energii jądrowej
Thursday 29 October 2020 05:31:52.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Japończycy protestują przeciwko energii jądrowej Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
22.06.2012.

Japończycy protestują przeciwko energii jądrowej

http://www.rp.pl/artykul/35,896560-Japonczycy-protestuja-przeciwko-energii-jadrowej.html

Co najmniej 20 tysięcy przeciwników energii jądrowej manifestowało w Tokio przed siedzibą premiera Japonii, który w ubiegłym tygodniu wyraził zgodę na uruchomienie dwóch reaktorów jądrowych, co może przyspieszyć włączanie kolejnych

- 'Nie' dla ponownego uruchomienia reaktorów! - krzyczeli manifestanci. Wśród protestujących był dziennikarz Satoshi Kamata, jeden z przywódców ruchu "Żegnaj energio jądrowa!", oraz laureat literackiej Nagrody Nobla Kenzaburo Oe.

Pod petycją w sprawie zamknięcia wszystkich instalacji nuklearnych w Japonii podpisało się do tej pory ponad 7,5 mln ludzi.

Od katastrofy nuklearnej w elektrowni jądrowej Fukushima w marcu 2011 r. wszystkie siłownie wyłączono ze względów bezpieczeństwa.

W sobotę rząd wyraził zgodę na uruchomienie dwóch reaktorów jądrowych. Proces ich włączania może zająć do trzech tygodni.

Rząd przekonuje, że należy jak najszybciej włączyć te reaktory, aby uniknąć przerw w dostawach energii podczas szczytowych miesięcy letnich. Ostrzega też przed wzrostem poziomu emisji CO2 na skutek zwiększonego wykorzystania ropy naftowej i gazu ziemnego.

Decyzja o przywróceniu dwóch pierwszych reaktorów do pracy to zwycięstwo wciąż wpływowego lobby atomowego w Japonii i wyraz obaw premiera Yoshihiko Nody przed całkowitym zakazem energii jądrowej, bez której japońską gospodarkę czekałaby zapaść.

Obecnie wszystkie 54 reaktory w Japonii są wyłączone [podkr. md] ze względu na przeprowadzane testy bezpieczeństwa i prace konserwacyjne. Żaden z nich nie został ponownie włączony z powodu rosnących obaw Japończyków przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z energii atomowej. [---]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.