Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 11 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Szokujący raport na temat alkoholizmu wśród nastolatków
Tuesday 20 October 2020 02:12:39.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Szokujący raport na temat alkoholizmu wśród nastolatków Drukuj Email
Wpisał: Marcin Musiał   
05.07.2012.

Szokujący raport na temat alkoholizmu wśród nastolatków

 

 Marcin Musiał  http://www.pch24.pl/szokujacy-raport-na-temat-alkoholizmu-wsrod-nastolatkow,3971,i.html  2012-07-05

W niektórych krajach Europy połowa nastolatków regularnie się upija. Są kraje, w których w spożyciu wysokoprocentowych napojów przodują dziewczęta.

Raport przygotowany na zlecenie brytyjskiego ministerstwa zdrowia pokazuje skalę zjawiska alkoholizmu wśród młodzieży. 55% dziewcząt na Wyspach Brytyjskich w wieku 15 i 16 lat twierdzi, że spożywa alkohol w nadmiarze przynajmniej raz w miesiącu. To największy odsetek w Europie. Chłopcy piją „rzadziej” – do regularnych libacji przyznaje się na Wyspach 52% badanych w tym samym wieku.

Ministerstwo zdrowia przypomina również o ogromnych wydatkach państwa na zwalczanie problemu alkoholizmu wśród młodzieży i leczenie jego konsekwencji. W 2010 system opieki zdrowotnej wydał na te cele kilka miliardów funtów. Straty związane z alkoholizmem są jednak o wiele większe, gdyż raport podaje również kolejne miliardy utracone w wyniku przestępstw spowodowanych pod wpływem alkoholu.

 Warto w tym miejscu przypomnieć, że brytyjskie nastolatki przodują również w mordowaniu nienarodzonych. W 2010 roku prawie 40 000 dziewcząt zabiło swoje dzieci. Dla niektórych była to siódma (!) aborcja w życiu.

 W ogólnej statystyce spożycia alkoholu brytyjskie nastolatki są jednak na piątym miejscu. W innych europejskich krajach średnią mocno podwyższają 15 i 16 letni chłopcy. Raz w miesiącu upija się 62% młodych Maltańczyków, 60% Łotyszy i 58% Portugalczyków. Dla Polski to odpowiednio 34% dziewcząt i 44% chłopców.

 Brytyjski raport za tak szokujący stan rzeczy obwinia między innymi tani alkohol dostępny w supermarketach, który masowo trafia w ręce młodzieży. Najważniejszym powodem jest jednak nieodpowiednia postawa rodziców, którzy zaniechali wychowania swoich dzieci. Nastolatki trafiają w ten sposób pod „opiekę” współczesnej anty-kultury, która nie ma litości dla cnót i moralności.

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/szokujacy-raport-na-temat-alkoholizmu-wsrod-nastolatkow,3971,i.html#ixzz1zjRajxKM

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.