Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 88 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament
Friday 15 November 2019 13:53:58.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament Drukuj Email
Wpisał: wyborcza   
05.07.2012.

Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament

[O zmodyfikowanym wirusie Stuxnet i izraelskiej firmie „zabezpieczającej” nie wspominają. Poszukaj u mnie, pod „Mądra Jola 12” MD]
sand, PAP 2012-07-05, http://wyborcza.pl/1,75477,12074178,Fukushima_to_wina_czlowieka___ocenia_japonski_parlament.html


Wypadek nuklearny, do którego doszło 11 marca zeszłego roku w elektrowni jądrowej Fukushima to "katastrofa spowodowana również przez człowieka", a nie tylko przez trzęsienie ziemi i tsunami - oceniła komisja w japońskim parlamencie.

 

"Jest oczywiste, że wypadek ten jest katastrofą spowodowaną przez człowieka. Poprzednie rządy i obecny, operator siłowni firma Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) zawiedli w kwestii ochrony życia ludności" - stwierdza raport japońskiej komisji.

Jak podkreślił jej przewodniczący Kiyoshi Kurokawa, raport zawiera "propozycje na przyszłość" i wzywa parlament do wprowadzenia ich w życie. Szczegółów tych zaleceń na razie nie podano.

Pomimo masowych protestów, w niedzielę po raz pierwszy od katastrofy w Fukushimie rozpoczęto ponowne uruchamianie reaktora jądrowego - w elektrowni Ohi na zachodzie kraju. Rząd uzasadnia powrót do atomu groźbą przerw w dostawach prądu.

Przed katastrofą w Fukushimie niemal 30 procent wytwarzanej w Japonii elektryczności przypadało na siłownie nuklearne.

Gazeta Wyborcza http://wyborcza.pl/1,75477,12074178,Fukushima_to_wina_czlowieka___ocenia_japonski_parlament.html#ixzz1zk7TW1X0

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.