Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament
Saturday 24 October 2020 05:06:43.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament Drukuj Email
Wpisał: wyborcza   
05.07.2012.

Fukushima to wina człowieka - ocenia japoński parlament

[O zmodyfikowanym wirusie Stuxnet i izraelskiej firmie „zabezpieczającej” nie wspominają. Poszukaj u mnie, pod „Mądra Jola 12” MD]
sand, PAP 2012-07-05, http://wyborcza.pl/1,75477,12074178,Fukushima_to_wina_czlowieka___ocenia_japonski_parlament.html


Wypadek nuklearny, do którego doszło 11 marca zeszłego roku w elektrowni jądrowej Fukushima to "katastrofa spowodowana również przez człowieka", a nie tylko przez trzęsienie ziemi i tsunami - oceniła komisja w japońskim parlamencie.

 

"Jest oczywiste, że wypadek ten jest katastrofą spowodowaną przez człowieka. Poprzednie rządy i obecny, operator siłowni firma Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) zawiedli w kwestii ochrony życia ludności" - stwierdza raport japońskiej komisji.

Jak podkreślił jej przewodniczący Kiyoshi Kurokawa, raport zawiera "propozycje na przyszłość" i wzywa parlament do wprowadzenia ich w życie. Szczegółów tych zaleceń na razie nie podano.

Pomimo masowych protestów, w niedzielę po raz pierwszy od katastrofy w Fukushimie rozpoczęto ponowne uruchamianie reaktora jądrowego - w elektrowni Ohi na zachodzie kraju. Rząd uzasadnia powrót do atomu groźbą przerw w dostawach prądu.

Przed katastrofą w Fukushimie niemal 30 procent wytwarzanej w Japonii elektryczności przypadało na siłownie nuklearne.

Gazeta Wyborcza http://wyborcza.pl/1,75477,12074178,Fukushima_to_wina_czlowieka___ocenia_japonski_parlament.html#ixzz1zk7TW1X0

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.