Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 42 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Węgry ++ arrow Węgry walczą z bezrobociem
Friday 19 July 2019 22:35:54.27.
migawki

W młodzieżowych mistrzostwach … Europy - biegł Murzyn, Hassan, jako reprezentant kraiku azjatyckiego. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

                  21.07.19 Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

21.07.19 Białystok – Pokutny Marsz Różańcowy „Marsz w obronie rodziny”

 
W Y S Z U K I W A R K A
Węgry walczą z bezrobociem Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
06.07.2012.

Orban walczy z bezrobociem

 

http://www.naszdziennik.pl/swiat/2956,orban-walczy-z-bezrobociem.html 3 lipca 2012

Premier Węgier Viktor Orban przedstawił wczoraj w parlamencie 10-punktowy plan zachęt i ulg dla zatrudnionych i przedsiębiorców, który miałby obniżyć bezrobocie, które wynosi 11,5 proc. Koszty programu, opiewającego na miliard euro, pokryje podatek od transakcji finansowych.

Kluczowym punktem rządowego programu jest 50-procentowe obniżenie składek płaconych przez pracodawców i pracowników w grupie wiekowej poniżej 25 lat lub 55 plus.

Zmniejszy się również opodatkowanie firm, które zatrudnią osoby długotrwale bezrobotne oraz młode matki. Obniżka ma ułatwić im powrót na rynek pracy. Premier zapowiedział także zmniejszenie obciążeń podatkowych dla drobnych przedsiębiorców i ułatwienia w płatnościach podatków. Niektóre firmy zapłacą tylko podatek VAT. Rząd spodziewa się, iż z zachęt dla pracowników i przedsiębiorców skorzysta 250 tysięcy osób.

Koszty rządowego programu walki z bezrobociem w wysokości miliarda euro zostaną  pokryte w całości z wpływów z podatku od transakcji finansowych, który zostanie wprowadzony 1 stycznia przyszłego roku. Transakcje giełdowe i transakcje na rynku obligacji zostaną obciążone stawką 0,1 procent. Natomiast transakcje z użyciem instrumentów pochodnych w wysokości 0,01 procent.

Podatek od transakcji finansowych miałby dotyczyć również węgierskiego Banku Centralnego. Jednak prezes banku zapowiedział, że w takim przypadku zwiększy stopę procentową o 2,5 procent. Obecnie stopa procentowa na Węgrzech jest i tak najwyższa w Unii Europejskiej i wynosi 7 procent.

Rządowy plan miałby zostać omówiony przez deputowanych podczas letniej sesji parlamentu i zatwierdzony we wrześniu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.