Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Obama szantażuje katolickie instytucje
Tuesday 20 October 2020 02:01:15.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Obama szantażuje katolickie instytucje Drukuj Email
Wpisał: pch24   
11.07.2012.

Obama szantażuje katolickie instytucje

 

http://www.pch24.pl/obama-szantazuje-katolickie-instytucje,4146,i.html 2012-07-11  

Prezydent USA, Barack Obama, nazwał „nieuczuciwym” fakt, że dofinansowywane z budżetu państwa instytucje katolickie mogłyby nie finansować zatrudnianym przez nie kobietom antykoncepcji. Wypowiedź dotyczy wprowadzonej przez Obamę ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych.

Obama potwierdził swoje poparcie dla ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, które nakładają na instytucje obowiązek płacenia składki za swoich pracowników. Z pieniędzy tych mają być finansowane środki antykoncepcyjne, wczesnoporonne, a także sterylizacja kobiet.

 Zapytany w jednym z wywiadów o to czy nie sądzi, że ustawa, nazywana też „Obamacare”, jest gwałtem na wolności religijnej Amerykanów, Obama zaprzeczył. Stwierdził, że wolność religijna to dla niego jedna z fundamentalnych zasad na której zbudowane zostały Stany Zjednoczone.

 Prezydent nie widzi sprzeczności między swoją opinią na temat wolności religijnej, a wprowadzoną ustawą o ubezpieczeniach zdrowotnych. Jego zdaniem fakt, że katolickie instytucje będą zmuszone do współfinansowania działań przeciw życiu, bądź zabijania nienarodzonych, nie jest zamachem na wolność religijną.

 - Nie byłoby uczciwe, gdyby niewierzące kobiety zatrudniane w katolickich instytucjach, które są wspierane z pieniędzy federalnych, były zmuszane do tego aby w pełni finansować sobie środki antykoncepcyjne – stwierdził prezydent.

 Obama atakuje więc celnie, zarzucając instytucjom katolickim to, że są dofinansowywane z budżetu państwa. Nie jest to jednak żaden argument. Państwo bowiem wspiera w ten sposób swoisty korzeń kulturowy. Instytucje te bowiem głoszą styl życia oparty na Ewangelii i prawie naturalnym, które to zasady umożliwiają prawidłowy rozwój każdego człowieka.

 Prezydent USA z dofinansowywanych instytucji katolickich usiłuje więc uczynić swojego zakładnika, czyniąc zamach na podstawowe wartości, które głoszą.

 Źródło: lifesitenews.com   ged

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/obama-szantazuje-katolickie-instytucje,4146,i.html#ixzz20IUzvD00

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.