Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow MASONI - już jawnie arrow Pogrzeb masona
Tuesday 20 April 2021 07:24:14.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pogrzeb masona Drukuj Email
Wpisał: Maciej Giertych   
11.07.2012.

Pogrzeb masona

 

Maciej Giertych, OPOKA w Kraju, nr. 79 (100), lipiec 2012

 

Jak podaje witryna masońska Ars Regia [http://arsregia.pl/pogrzeb-jana­winczakiewicza   tu juz nie znalazłem ale pod: http://arsregia.pl/?s=winczakiewicz TAK. MD]  z 5.04.2012 r., po południu w dniu 29 marca 2012 r. odbył się na pod­paryskim cmentarzu Montmorency masoński pogrzeb "naszego Brata" Jana Winczakiewicza Δ. Uroczystość religijna (brak informacji o jaką religię chodzi  MG) odbyła się przed południem w kaplicy zamkowej w Blois.

 

[„Pogrzeb odbył się w podniosłym duchu bez niepotrzebnego patosu – prawdopodobnie Brat Jan takiej atmosfery się spodziewał”.   MD]

 

Ciekawa jest lista obecnych na masońskim pogrzebie: żona Joclyne, kuzynka Hanna Winczakiewicz i kuzyn Antoni Macierewicz, ponadto Bracia z Loży "Copernic" i ich bliscy: Sergiusz Chądzyński Δ, Marek Franciszkowski, Jan Karczewski Δ , Magda Knychalska, wdowa po Bracie Witoldzie, Mila Δ i Emanuel Łopattowie, Jerzy Neumark, Anna i Jean Wojciech Δ Sicińscy, Piotr Szemiński, Agata i Andrzej Wolscy i Witold Zachorski, który reprezentował Bibliotekę Polską w Paryżu.

Rząd polski reprezentował Konsul Generalny. Po kilku przemówieniach jako ostatni głos zabrał Antoni Macierewicz "który mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyzmie".

 

Płaczmy, płaczmy, płaczmy, lecz nie traćmy nadziei!” –piszą.

 

Przy osobach, o których wiem z innych źródeł, że należą do masonerii postawiłem znak Δ. Do mojej listy dochodzi zidentyfikowany tu jako mason nieżyjący już Witold Knychalski. Z tekstu notatki z Ars Regia wynika, że pozostali wymienieni znaleźli się w kręgu podejrzeń o przynależność do masonerii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.