Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow To była KATASTROFA made in Japan
Saturday 24 October 2020 19:36:38.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
To była KATASTROFA made in Japan Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Lorenz   
12.07.2012.

To była awaria made in Japan

 

To była KATASTROFA made in Japan

[unikają tego słowa.. kłamcy... md]

Wojciech Lorenz 06-07-2012, http://www.rp.pl/artykul/35,908969-Japonia-zaniedbala-bezpieczenstwo.html

 

Zdaniem ekspertów do katastrofy w elektrowni w Fukushimie doprowadziły japońska mentalność i styl zarządzania

Powołana przez parlament niezależna [od KOGO ??MD ] komisja opublikowała w czwartek raport o przyczynach awarii w elektrowni atomowej w Fukushimie. Jego konkluzje mogą się okazać kubłem zimnej wody na głowę Japończyków dumnych z panującego w ich kraju modelu zarządzania.

– Musimy z bólem przyznać, że była to awaria made in Japan. Jej fundamentalne przyczyny leżą w naszej kulturze zarządzania, posłuszeństwie i niekwestionowaniu autorytetów – stwierdził szef komisji Kiyoshi Kurokawa, były przewodniczący Japońskiej Akademii Nauk.

Zarządzająca elektrownią firma Tepco uznała wcześniej, że katastrofa to efekt niespotykanie silnego trzęsienia ziemi i jeszcze trudniejszej do przewidzenia fali tsunami, która uszkodziła systemy chłodzenia. Najnowszy raport odrzuca te wnioski.

Wynika z niego, że powiązania między Tepco, regulatorem rynku energetycznego i rządem utrudniały wprowadzanie stosowanych już na świecie wyższych standardów bezpieczeństwa. „Firma Tepco wiedziała, że jest opóźniona we wdrażaniu nowoczesnych zabezpieczeń przed trzęsieniami ziemi, ale szukała oszczędności. Agencja Bezpieczeństwa Przemysłu Jądrowego (NISA) wiedziała, że Tepco nie podejmuje koniecznych działań, ale nie reagowała" – napisano w dokumencie.

50 tyle reaktorów jądrowych działało w Japonii, pokrywając 30 proc. zapotrzebowania na prąd

Półroczne dochodzenie wykazało, że zły system decyzyjny w Tepco utrudniał podejmowanie odpowiednich działań w czasie awarii. Premier Naoto Kan wprowadzał natomiast dodatkowe zamieszanie, wydając bezpośrednie polecenia kierownictwu firmy.

Raport może dać dodatkowe argumenty przeciwnikom energetyki jądrowej w Japonii. Zwłaszcza że według autorów  nie da się z całą pewnością stwierdzić, czy energetyka jądrowa jest dobrze przygotowana na kolejny kryzys.

Publikacja dokumentu zbiegła się z uruchomieniem  pierwszego z 50 reaktorów, które wyłączono po zeszłorocznej awarii. Zdecydował o tym osobiście premier Yoshihiko Noda, który ostrzegł, że bez prądu z elektrowni jądrowych pokrywających jedną trzecią zapotrzebowania poważnie ucierpią japońska gospodarka i poziom życia mieszkańców.

Nie sądzę, aby rząd, przemysł i większość społeczeństwa była gotowa ponieść koszty związane z przestawieniem się na inne źródła energii – mówi „Rz" Maki Umemura z Uniwersytetu w Cardiff.

Ekspert przypomina, że Japonia nie ma własnych surowców i musiałaby polegać na ich imporcie z niestabilnych regionów świata.

Alternatywne źródła energii nie są poważnie brane pod uwagę jako zbyt kosztowne. Energetyka jądrowa jest natomiast ciągle silnie reklamowana jako czysta i zapewniająca miejsca pracy. Część ekspertów dalej przekonuje, że jest też bezpieczna – dodaje Umemura.

Awaria w Fukushimie była najpoważniejszym incydentem od czasu eksplozji reaktora w Czarnobylu w 1986 roku. Z powodu zagrożenia skażeniem radioaktywnym ewakuowano ponad 200 tys. osób.

Władze przyznają, że usuwanie skutków awarii zajmie kilkadziesiąt lat i będzie kosztować miliardy dolarów. Japońska Komisja Energii Atomowej zapewnia, że mimo tych kosztów elektrownie jądrowe pozostają najtańszym źródłem energii w Japonii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.