Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie arrow Zbrodnia przeciw pamięci. Ludobójstwo z 'Liberte, egalite, fraternite" na sztandarze
Sunday 17 January 2021 09:49:05.31.
migawki
 

17.01.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zbrodnia przeciw pamięci. Ludobójstwo z 'Liberte, egalite, fraternite" na sztandarze Drukuj Email
Wpisał: antysalon   
15.07.2012.

Zbrodnia przeciw pamięci. Ludobójstwo z 'Liberte, egalite, fraternite" na sztandarze, z Marsylianką na ustach!

 

W rocznicę 14 lipca jakże mało, albo wcale nie mówi się, że to był także początek wielkich nowożytnych zbrodni. Zbrodni jakże skrzętnie przemilczanych!
A próba ich przypomnienia, co doskonale zrobili 42 wybitni historycy francuscy w "Czarnej księdze rewolucji francuskiej" wywołuje furię wszelakiej lewizny nie tylko francuskiej.
Lewica od razu dostaje szału, gdy ktokolwiek zaczyna mówić o zbrodniach ludobójstwa w czasie rewolucji francuskiej. Dla nich rewolucja to wyłącznie zwiastun, to jutrzenka nowych, lepszych, postępowych czasów!
Te zbrodnie to nie tylko zagłodzenie i wymordowanie pro-rojalistycznych mieszkańców Wandei. ( min. 100tyś!!)

[to byli KATOLICY! „DIEU ET ROY” – w tej kolejności bronili. MD]

Masowo rozstrzeliwano, gwałcono... Zabijano od noworodków po starców, topiono, torturowano!
Ba! odzierano ze skóry!
Ze skóry dzieci, młodych kobiet robiono rękawiczki, torebki.
Z mężczyzn siodła, kaftany, spodnie do końskiej jazdy.

I to wszystko działo się na rozkaz Paryża, to nie była samowolka armii oddalonej od centrali.(zachowały dokumenty-oryginały rozkazy nakazujących planowe, masowe wymordowanie ludności krnąbrnej wiernej królowie i kościołowi ludności Wandei. To była zaplanowana i do końca przeprowadzona zbrodnia wymordowania prowincji.
Zbrodniarz Robespierre i spółka zaprowadzili krwawy terror w całym kraju.
Kaci nie nadążali za wykonywaniem wyroków!
Zastosowano na masową skalę "ekonomiczną" metodę pozbywania się -mordowania Francuzów uznanych za wrogich rewolucji np topiono galery, statki, barki wyładowane więźniami do granic możliwości!
Ileż z tych metodycznych, praktycznych "osiągnięć" rewolucjonistów francuskich zastosowali później zbrodniarze, bardzo wierni uczniowie, naśladowcy Robespierr'a jak Lenin, Stalin, Hitler, Mao Tse tung, Ho Chi Minh, Castro, Che Guevara doktorant Sorbony Pol Pot i różni pomniejsi watażkowie Afryki, Azji!


A co na łże-intelektualiści?! Oni nie widza niczego złego, nie dostrzegają żadnej zbrodni! Dal nich rewolucja francuska to wielkie osiągnięcie ludzkości!
demokracja.
Powszechne głosowanie, równość, wolność!
I braterstwo jak cholera!
I lud!
W imię ludu rzekomo dokonano tej straszliwej rzezi!
W Wandei zginęło najwięcej... chłopów!
To była zbrodnia na owe czasu na skalę... przemysłową!
A cóż by było, jakich zbrodni dokonałby na Francuzach taki Robespierre gdyby miał możliwości logistyczne i techniczne takie jak potem Lenin czy Hitler?!
Co spotkałoby Francję i Europę, gdyby zbrodniarz Robespierre nie został stracony przez swoich kolesi!?
Sarkozy obiecywał i co istotne powoli wprowadzał! zmiany we francuskich podręcznikach, aby młodzież szkolna przestała bezrefleksyjnie zachwycać się wyłącznie "egalite, liberte, fraternite", aby mogły tez do niej docierać inne oceny, krytyczne oceny przeszłości!
Obecny socjalista zapewne przestawi wajchę i o zbrodniach dokonanych pod trójkolorowym sztandarem i z Marsylianką na ustach nie tylko na Wandei znów będzie bardzo cicho!


Bo któż sięgnie po 900 stronicową cegłę, na dodatek dość drogą nawet jak na zasobnych Francuzów aby dowiedzieć się z niej o tak nieodległych dziejach.

pzdr

p.s.
Jako potomek Wandea'jczyka po mieczu* nie mogłem tego odpuścić.

* por. saperów, ciężko ranny w czasie Wielkiego Odwrotu jakoś dokuśtykał na tereny przyniemeńskie, na obrzeże zachodnie Puszczy Rudnickiej. Tam dostał wikt i opierunek; wykurował się, ożenił się z 17 letnią szlachcianką córką jego dobrodziei. A wiedza saperska-inżynierska okazała się wyjątkowo tam przydatna, dorobił się młyna, tartaku, zirygował łąki. pobudował jazy i mostki i tak dał początek na kresach naszemu nazwisku, które w 1813r. przekręcony przez zapijaczonego carskiego urzędnika ziemskiego b. mocno odbiega od oryginału!

========================

* "Le Livre noir de la révolution française, wyd. Éditions du Cerf zredagowany przez dominikanina Renalda Escande'ego zbiór artykułów na temat rewolucji. Wśród autorów są m.in. Piotr Chaunu, znawca historii XVIII wieku, Stefan Courtois, redaktor "Czarnej księgi komunizmu", Jan Tulard, znawca epoki napoleońskiej, Emanuel Le Roy Ladurie, Jan Sévillia, Jan Krystian Petitfils i Renald Secher, autor "Ludobójstwa francusko-francuskiego" o rzezi Wandejczyków.   "Księga" zawiera 50 artykułów podzielonych na 3 części

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.