Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Japonia: Wielka demonstracja przeciwników EJ
Thursday 29 October 2020 05:51:13.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Japonia: Wielka demonstracja przeciwników EJ Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
16.07.2012.

Japonia: Wielka demonstracja przeciwników EJ

16-07-2012, http://www.ekonomia24.pl/artykul/69987,914129-Japonia--Wielka-demonstracja-przeciwnikow-energii-jadrowej.html

 

Aż 170 tys. ludzi zebrało się w poniedziałek w tokijskim parku Yoyogi, żeby zażądać położenia kresu energetyce jądrowej w Japonii. Liczba uczestników demonstracji przekroczyła oczekiwania organizatorów, którzy spodziewali się co najwyżej 100 tys. ludzi

"Nie potrzeba energii jądrowej!" - skandowali demonstranci. "Oddajcie nam Fukushimę" - wołali inni, nawiązując do groźnej w skutkach awarii w elektrowni atomowej w Fukushimie, do której doszło 11 marca 2011 roku w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami.

Po katastrofie w Fukushimie wyłączono w Japonii wszystkie 50 komercyjnych reaktorów jądrowych. Ostatnio premier Yoshihiko Noda zdecydował jednak, że reaktory nr 3 i 4 elektrowni Ohi w zachodniej części kraju, które po badaniach uznano za bezpieczne, zostaną ponownie uruchomione. Pierwszy z nich wznowił pracę na początku lipca.

Noda podkreśla, że stabilne zaopatrzenie w tanią energię elektryczna ma żywotne znaczenie. Ostrzegł, że "społeczeństwo japońskie nie przetrwa", jeśli wszystkie reaktory, które poprzednio pokrywały 30 procent zaopatrzenia w energię elektryczną, pozostałyby wyłączone.

Tymczasem w prefekturze Fukushima, gdzie po 11 marca ubiegłego roku z powodu skażenia radioaktywnego zamknięto wszystkie plaże, w poniedziałek ponownie otwarto jedną z nich, w mieście Iwaki, ok. 65 km od uszkodzonej elektrowni. Będzie to jedyna plaża, czynna tego lata w prefekturze Fukushima.

Władze miejskie Iwaki podkreśliły, że radioaktywność wody morskiej nie przekracza tam 1 bekerela na litr, co jest wartością bezpieczną, i że radioaktywność powietrza również nie zagraża zdrowiu ludzi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.