Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ...paaanie... CUDÓW NIE MA !!! arrow Leksykon wiedzy o aniołach i demonach
Friday 18 October 2019 01:21:32.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
===============================
 
W Y S Z U K I W A R K A
Leksykon wiedzy o aniołach i demonach Drukuj Email
Wpisał: Jan Bodakowski   
29.07.2012.

 

http://www.nacjonalista.pl/2012/07/29/leksykon-wiedzy-o-aniolach-i-demonach/

Nakładem wydawnictwa M ukazała się leksykon wiedzy o aniołach i demonach autorstwa Petera Kreefta wykładowcy akademickiego z USA. „Aniołowie i demony. Co tak naprawdę o nich wiemy?” przybliża czytelnikom wiedzę o aniołach i demonach w postaci szeregu pytań i odpowiedzi (szkoda tylko że publikacja nie ma ani imprimatur, ani wstępu np. innego z autorów publikujących w wydawnictwie M takich jak ojciec Aleksander Posacki).

Anioły są istotami stworzonymi przez Boga. Pozbawionymi ciała duchami (w związku z brakiem ciał nie mają płci, mogą mieć jednak męską tożsamość). Bytami niematerialnymi (nie mogą więc umrzeć ani zostać zniszczone). Bytami wyposażonymi w inteligencje i wolną wolę. Anioły myślą, działają intencjonalnie i racjonalnie. Aniołowie aktów woli dokonują linearnie, jeden po drugim. Mają odmienne osobowości. Nie odczuwają pragnień cielesnych. Nie odczuwają: żądzy cielesnej, zauroczenia, miłości romantycznej, sympatii, współczucia czy przyjaźni. Odczuwają pragnienie dobra wobec innych. Aniołowie mają bezpośredni kontakt z Bogiem. Są Bogu posłuszni. Przekazują ludziom wole Boga. Mogą przybrać postać cielesną i oddziaływać na materie. Wobec ludzi mają zdolność wpływania na ludzkie emocje, ale nie wolną wole. Oddziałując na ludzkie zmysły w taki sposób by narodziła się w nich ich materialna wizja. Znajdują się poza czasem i materią, nie nalezą do naszego świata. Panuje wśród nich hierarchia ważności i mają odmienne zadania. Nie mają wiedzy o przyszłości.

Bóg stworzył anioły przed stworzeniem świata (albo w momencie stworzenia świata). W momencie stworzenia anioły dysponowały pełnią wiedzy o konsekwencjach swoich czynów, i w tym momencie część z nich dokonała buntu. Cześć aniołów świadoma konsekwencji swoich czynów zbuntowała się i świadomie została demonami skazanymi na wieczne potępienie. Nie odczuwając żalu, demony nie mogą się nawrócić, i nie będą nigdy zbawione. Inne anioły świadomie wybrały wierność Bogu. Prowodyrem buntu był Lucyfer (będący wówczas najważniejszym aniołem). Powodem buntu Lucyfera była niechęć wobec wywyższenia przez Boga ludzi. Powodem upadku Lucyfera była jego pucha, chęć bycia równym Bogu.

Demony mają te same moce jak aniołowie. Stworzone przez Boga jako anioły same wybrały byt demonów. Mogą jak anioły sugestiami wpływać na myśli ludzi. Mogą wzbudzać emocje i sztucznymi emocjami manipulować ludźmi. Zwodzić ludzi fałszywymi objawieniami [tak jak w Medjugorie]. Kusić wykorzystując wyobraźnie lub uczucia ludzi [warto pamiętać o tym gdy posoborowcy promują odrzucenie rozumu wolnego od wpływów demonów, i poddanie się w praktykach religijnych irracjonalnym emocjom którymi demony mogą manipulować]. Celem demonów jest deprawowanie ludzi poprzez skłanianie ich do nienaturalnych zachowań. Legendy głoszą że demony mogą kopulować z ludźmi wykorzystując sztuczne ciała (tak zmaterializowanego demona nazywa się inkubem lub skubem). Demony odczuwają satysfakcje gdy nie docenia się ich szkodliwości albo przecenia się ich siłę. Demony mają moc: oddziaływania na materie, opętać tych którzy praktykami okultystycznymi otwierają się na demony, kuszenia. Demony kuszą poprzez umieszczanie w naszej świadomości fałszywych wizji szczęścia które można osiągnąć poprzez czynienie zła. Inną metodą kuszenia jest relatywizowanie dobra i zła by ludzie nie mieli oporów przed czynieniem zła.
Wśród wielu tematów poruszanych w „Aniołowie i demony. Co tak naprawdę o nich wiemy?” znalazły się też kwestie: filozoficznych dowodów na istnienie Boga, przyczyn katolickiego nauczania o aniołach, relacji ludzi z aniołami, relacji Boga z aniołami, relacji między aniołami, zakresu obowiązków aniołów, hierarchii między aniołami, symboliki wizerunków aniołów, realiów pracy egzorcystów, realnej siły modlitwy, obecności aniołów w rożnych filozofiach, wyznaniach i kulturach, nauczaniu katolickim, popkulturowych herezjach o aniołach (np. że ludzie po śmierci zostają aniołami). Publikacje kończy spis miejsc w Biblii które wspominają o aniołach i demonach.

Jan Bodakowski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.