Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 44 gości
S T A R T arrow Podśmiewajki (zanęta...) arrow podśmie.. wajki arrow Reklama (ZOBACZ) parodiująca Tuska wycofana! Dlaczego?
Friday 14 August 2020 17:24:02.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Reklama (ZOBACZ) parodiująca Tuska wycofana! Dlaczego? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
23.09.2008.

Reklama (ZOBACZ) parodiująca Tuska wycofana! Dlaczego?

http://www.pardon.pl/artykul/6244/reklama_zobacz_parodiujaca_tuska_wycofana_dlaczego

            Skojarzenie jest oczywiste, więc przepraszam, że się nim podzielę: Tusk, parodia, orędzie, kontra do "prezydenckiego" (a właściwie najbardziej zainspirowanego Jarosławem Kaczyńskim) orędzia Marka Kondrata.

Wyszło niestety raczej jak parodia parodii: skojarzenie z Tuskiem jest zbyt oczywiste (wada wymowy - subtelne jak Stefan Niesiołowski), nawiązanie do drożyzny (jabłka!) zbyt politycznie ewidentne i jeszcze te sondaże na końcu. Tu nie szło o lekką kpinę, a o jakąś toporną kontrę.

I tak byśmy to zostawili, gdyby nie pewien szczegół, do którego dotarła "Rzeczpospolita":

Jak ustaliła „Rz”, reklama początkowo spodobała się [sic!] bankowi, jednak ostatecznie nie zdecydowano się na jej emisję. Dlaczego?
– Zrealizowany materiał nie odpowiadał wstępnej koncepcji banku ze względów merytorycznych i jakościowych, w związku z czym nie został skierowany do emisji – poinformował "Rz" Robert Skrzypek, rzecznik prasowy Banku Pocztowego.

Z naszych informacji wynika też, że gotowy materiał miał oglądać sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Zbigniew Derdziuk. Nie zaprzecza, ale nie chce o sprawie rozmawiać. – Czy ja to muszę komentować? Nie muszę. A więc no comments – ucina.

Bank Pocztowy jest kontrolowany przez skarb państwa. O ile nam wiadomo, Skarbem zajmuje się ministerstwo skarbu. Co więc człowiek z kancelarii premiera robił w Banku Pocztowym?

Nikt nam nie wmówi, że chciał założyć lokatę

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.