Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd arrow Kanapowiec zrzędliwy
Saturday 24 October 2020 21:45:37.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kanapowiec zrzędliwy Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
04.08.2012.

Kanapowiec zrzędliwy

Szanowni Państwo!     

 

     Owady, tudzież inne stworzenia, dzielą się na pożyteczne i uciążliwe. Wyżej wymieniony Kanapowiec zrzędliwy zalicza się do tych mało lubianych. Ktoś zasugerował, że i ja do nich należę. Postaram się udowodnić, że jest inaczej.

     Podział na piszących o rzeczach przyjemnych i nieprzyjemnych jest mylący, bowiem po to pisze się o rzeczach niemiłych, żeby ich unikać, miłe zostawiając na deser. Polityka dotyczy wszystkich – świadomych i nieświadomych tego faktu. Uniknąć się jej nie da, podobnie jak siły grawitacji, z tym, że na tę ostatnią wpływu nie mamy, a na politykę, jednak trochę tak. Chowanie głowy w piasek nigdy nie prowadzi do sukcesów. Rzetelne informowanie zarówno o zagrożeniach, jak i sukcesach należy do dziennikarzy. Pod nich, niestety, podszywają się „nocnikarze”, którzy wciskają nam kit wmawiając, że białe jest czarne i na odwrót. (Ten dowcipny neologizm zaczerpnęłam z wiersza recytowanego przez Andrzeja Fedorowicza. Uważam, że świetnie oddaje podziały personalne w prasie.)

      Odżegnując się od zrzędliwości, chcę zaproponować Państwu, ku pokrzepieniu serc i propagowaniu rzetelnej historii, wyszukiwanie i przesyłanie mi informacji o sukcesach, zwłaszcza Polaków, ale nie tylko. Warunek: sukces nie może opierać się na głupocie, ani szpetocie – tak chętnie lansowanych przez „nocnikarzy”.  

      Do następnej soboty. Pozdrawiam

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl

 

p. s. W załączniku piękny świat [piękne, koniecznie zobaczcie w ORYGINALE md] , a poniżej dwa dowcipy z internetu.

 

Gajowy odwiedził wzorową chlewnię.  Kolegium redakcyjne POlskojęzycznej "GW"  dyskutuje jaki dać podpis pod zdjęciem. Upadł pomysł: "Bronku wśród świń", a także: "Świnie wokół hrabjego". W końcu zdjęcie ukazało się z podpisem: "Gajowy - (trzeci z lewej)".

 

Przychodzi dwóch facetów obok Sejmu i słyszą jak krzyczą wszyscy:
Sto Lat! Sto lat! Jeden do drugiego:

- Ktoś tam ma chyba urodziny.
- Nie. Wiek emerytalny ustalają.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.