Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 50 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 12 arrow Wiara i zwycięstwo idą razem
Saturday 04 July 2020 13:23:44.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wiara i zwycięstwo idą razem Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
12.08.2012.

Wiara i zwycięstwo idą razem

 

FIDES ET VICTORIA

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 10 - 16 sierpnia 2012 r.

KOMENTARZ TYGODNIA

 

 

Jezus przemieniony na górze Tabor (Mk. 9) potwierdza wcześniejsze wyznanie wiary św. Piotra: „Ty jesteś Mesjasz” (Mk. 8,29). Świadkami Przemienienia są Mojżesz i Eliasz, którzy widzieli już chwałę Bożą oraz trzej Apostołowie, którzy niebawem zobaczą konanie Jezusa w Ogrodzie Oliwnym zwanym Getsemani (Mk. 14,13). Przemienienie jest zapowiedzią  Zmartwychwstania i przyszłej chwały Jezusa uwielbionego przez Boga Ojca. Dla nas Przemienienie Pańskie jest błogosławieństwem i umocnieniem wiary. Kiedy wpatrujemy się w jasność Pańską, sercem patrząc na Jezusa, On przemienia nasze serca i stajemy się coraz bardziej podobni do Jego Obrazu a jasność Pańska znajduje w nas miejsce i upodobanie. Wpatrujmy się nieustannie i adorujmy sercem Tego, który nas ukochał nad Mękę, Krzyż, nad życie, abyśmy stali się uczestnikami Jego światłości wiekuistej. Tylko serce miłujące nie nuży się wpatrywaniem w umiłowanego. Trwajmy w modlitwie, pokoju i radości, jaką On daje.

 

W świetle Przemienienia widzimy wielkość i skuteczność ofiary powstańców i mieszkańców Warszawy w roku 1944 oraz sens ofiary Żołnierzy Niezłomnych, bohaterskich Polaków, których szczątki odnajdywane są na powązkowskiej Łączce. Polski ofiarny sprzeciw wobec obu totalitarnych, bezbożnych i nieludzkich socjalizmów XX wieku woła do Boga i Ojczyzny o mężne odrzucenie trzeciego pogańskiego totalitaryzmu, który pod szyldem demokracji wprowadza zniewolenie ludzkich umysłów i społeczeństw. Perfidia trzeciego socjalizmu, jego obłuda i zakłamanie sprawia, że trudniej z nim walczyć wobec odwrócenia sensu podstawowych pojęć i myślowego zamętu.

 

Oto odniosłem się niedawno w kościele św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona ładu moralnego w Polsce, do męczeństwa ofiar KL Warschau i Powstania Warszawskiego, które ma swoją moc i aktualność, bo wyrok śmierci wydany na Polskę wierną prawdzie trwa i spełnia się w nowej postaci.

Spotkałem się z ostrym sprzeciwem ze strony parafianina uznanego za dobrego katolika oraz księdza proboszcza. Zarzucono mi po raz nie wiadomo który mieszanie się do polityki. Na ten zarzut odpowiedział już ks. Piotr Skarga, odpowiedzieli też niedawno polscy księża biskupi.

 

Istota tego zarzutu jest wciąż ta sama – sprzeciw wobec społecznego panowania Jezusa Króla w Polsce i odłączenie polityki od moralności. Kto więc miałby w Polsce panować i według jakich kryteriów politykę prowadzić? Czy szatan i jego słudzy? Doświadczamy niemoralnej polityki i słyszymy zarazem fatalistyczne wypowiedzi ludzi tzw. „dobrych”, iż tak być musi, lepiej nie będzie, trzeba być realistą, na tym polega demokracja i wolność wyboru.

A przecież budowanie cywilizacji miłości i życia jest możliwe na świecie, pomimo spisku przeciwko życiu i prawdzie; jest zadaniem dla ludzi dobrej woli, którzy politykę rozumieją jako troskę o wspólne dobro i o każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tymczasem polityka bywa rozumiana jako technika zagarnięcia władzy za wszelką cenę, za cenę kłamstwa i zbrodni jak jesteśmy tego świadkami. Postkomuniści stosują komunistyczną zasadę „władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy”. W świetle Przemienienia ale i historii to „nigdy i zawsze” ludzi zakłamanych i pysznych u władzy ma swój nędzny kres. Kolejny projekt budowania ziemskiego raju dla niektórych, panoszących się na doczesnej platformie musi skończyć się klęską.

Zwycięża Bóg przy współudziale Jemu wiernych.

 

Wiara i zwycięstwo idą razem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.