Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 101 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Poważne zmiany genetyczne u motyli z Fukushimy
Saturday 24 October 2020 23:06:25.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Poważne zmiany genetyczne u motyli z Fukushimy Drukuj Email
Wpisał: amk, Rzepa   
14.08.2012.

Poważne zmiany genetyczne u motyli z Fukushimy

 

[może by tam posłać „zwolenników EJ” z Polski, choć na parę miesięcy? Może by im wyrosły niby-czułki, albo quasi-mózgi? A może już długo przebywali koło Czarnobyla, stąd ich upór? MD]

 

http://www.rp.pl/artykul/325670,924754-Powazne-zmiany-genetyczne-u-motyli-z-Fukushimy.html

amk 14-08-2012,

Promieniowanie radioaktywne z japońskiej elektrowni atomowej Fukushima przyczyniło się do mutacji motyli występujących w tamtych rejonach - informuje BBC powołując się na czasopismo naukowe "Scientific Reports". Zmiany dotyczą odnóży, czułek i skrzydeł owadów.

Dwa miesiące po katastrofie w elektrowni jądrowej w Fukushimie z marca 2011 roku japońscy naukowcy zebrali w 10 różnych regionach Japonii, w tym w okolicach Fukushimy, 144 dojrzałych motyli z rodziny modraszkowatych.

Obserwując mutacje wśród zebranych okazów naukowcy odkryli, że owady pochodzące z terenów o wysokim wskaźniku promieniowania mają znacznie mniejsze skrzydła, większe odnóża oraz nieregularnie rozwinięte oczy w porównaniu do innych osobników.

- Dotychczas uważano, że owady są bardzo odporne na radiację, dlatego wyniki badań są zaskakujące - powiedział kierujący badaniami Joji Otaki z uniwersytetu na japońskiej wyspie Okinawa.

Zespół naukowców rozmnażał motyle w laboratorium oddalonym o 1750 km od Fukushimy, gdzie promieniowanie było praktycznie niewyczuwalne. W rezultacie wykryto nowe mutacje, które nie występowały u wcześniejszej generacji owadów pochodzących ze skażonych obszarów. Zniekształceniu uległy czułki, które potrzebne są motylom do poznawania otoczenia.

Sześć miesięcy później ponownie zebrano motyle z różnych części kraju, aby jeszcze raz przyjrzeć się mutacji tych owadów. Badania pokazały, że zmiany u okazów z Fukushimy są jeszcze większe niż poprzednio.

Naukowcy uzasadniają ten wysoki wskaźnik mutacji spożywaniem skażonego pokarmu oraz przekazywaniem zmutowanego już materiału genetycznego rodziców.

- Zaobserwowane mutacje i morfologiczne nieprawidłowości u owadów wytłumaczyć można jedynie ich ekspozycją na radioaktywne promieniowanie - powiedział doktor Tim Mousseau z uniwersytetu w Karolinie Południowej, który badał wpływ radiacji na zwierzęta i rośliny po katastrofach w Czarnobylu i Fukushimie.

Nowe odkrycia są zgodne z wcześniejszymi badaniami, które wykazały, że długoterminowe oddziaływanie skażenia radioaktywnego na środowisko najlepiej obserwować można na przykładzie ptaków i motyli.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.