Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 87 gości
S T A R T arrow Kościół arrow lustracja AGENTURY - II arrow Abp Józef Michalik był zarejestrowany jako agent "Zefir"
Monday 21 September 2020 10:49:11.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Abp Józef Michalik był zarejestrowany jako agent "Zefir" Drukuj Email
Wpisał: acontrario   
17.08.2012.

Abp Józef Michalik był zarejestrowany jako agent "Zefir"

Wzięte z: http://acontrario.nowyekran.pl/post/71368,abp-michalik-byl-zarejestrowany-jako-agent-sb-zefir

[----]

W 1975 roku SB zarejestrowała ks. Józefa Michalika bez jego wiedzy i zgody jako agenta. Kościelna Komisja Historyczna uznała, że z punktu widzenia formalno-prawnego nie ma podstaw, by stwierdzić jego rzeczywistą współpracę. On sam mówi, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem. Nie ma żadnych raportów ani pokwitowań podpisanych przez ks. Michalika.

Z materiałów SB, jak podkreśla komisja, zachowały się jedynie akta paszportowe oraz kilka zapisów ewidencyjnych z dzienników rejestracyjnych SB i kopia karty odtworzeniowej SB. Akta paszportowe dokumentują formalności związane z wyjazdami zagranicznymi ks. Michalika i nie mają bezpośredniego znaczenia dla sprawy.

W ocenie komisji, z zapisów rejestracyjnych i kartoteki wynika jedynie, że 6 września 1975 roku oficer SB zarejestrował ks. Michalika jako tajnego współpracownika i nadał mu pseudonim Zefir.

Według jednego z pięciu zapisów rejestracyjnych, ks. Michalik został "skreślony z ewidencji" w 1978 r., akta zostały wówczas przekazane do archiwum w Łomży, następnie 17.01.1990 r. zniszczone. Do dziś żyje oficer, którego nazwisko widnieje przy wpisie ewidencyjnym.

Abp Michalik złożył 4 stycznia do Kościelnej Komisji Historycznej wniosek o sprawdzenie materiałów SB w zasobach IPN na temat jego osoby. Komisja sporządziła 13 lutego sprawozdanie dotyczące materiałów archiwalnych SB udostępnionych przez IPN i niezwłocznie przekazała je arcybiskupowi.

Abp Michalik powiedział, iż o tym, że oficer SB zarejestrował go jako tajnego współpracownika, dowiedział się od Kościelnej Komisji Historycznej.

W związku z tym abp Michalik postanowił ujawnić informację o działaniach SB wobec niego, gdyż - jak zaznaczył - trzeba dążyć do prawdy, znosząc nawet oszczerstwa. Dodał, że ma spokojne sumienie i nie ma nic do ukrycia. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, że informacja ta dla wielu może być szokiem, ale mają też oni prawo, by poznać całą prawdę.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Abp-Michalik-byl-zarejestrowany-jako-agent-Zefir,wid,8734041,wiadomosc.html?ticaid=1effd

Nie ma podstaw, by twierdzić, że arcybiskup Michalik współpracował z SB. Nie ma też podstaw do twierdzenia, że nie współpracował - tak doniesienia komentuje historyk IPN Jan Żaryn. Na tym polega tragedia, że Służba Bezpieczeństwa w latach 1989-90 zniszczyła akta i pozostawiła ks. Michalika w takiej oto sytuacji, że dzisiejszy arcybiskup musi się tłumaczyć, a nas – historyków, ta dewastacja dokumentów zostawiła w totalnej niepewności.

Czy fakt rejestracji i zniszczenia akt Michalika stanowi jedne z dowodów mechanizmów niszczenia ludzi Kościoła czy też może oplątywania ich mackami komuszych intryg, nacisków i szantaży?

Niejaki TW Feliks (pieron wie co to za biskup) najdobitniej świadczy o tym że coś jest na rzeczy.

Sytuacja podobna jak z Bolkiem. Nie ma akt, ale były. Niby coś jest na rzeczy, ale niby nie jest.

W takiej sytuacji liczy się nie suchy papier, który można sfałszować ale słowa.

Słowa i czyny.

A te przemawiają za czymś w co nie chciałbym wierzyć.

...A kim jest Metropolita Cyryl? Wiernym Poddanym Putina, namaszczającym go na nowego Cara Wszechrusi.

Faktycznie mamy przełom. Kolejny Przełom w Przywiślańskim Kraju.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.