Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Kościół arrow religie, czary, magia arrow Tadeusz Grabianka z sekty ILUMINATóW
Sunday 31 May 2020 06:15:43.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Tadeusz Grabianka z sekty ILUMINATóW Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.03.2007.

Tadeusz Grabianka (1740 - 1807)
herbu Leszczyc, starosta liwski

… Grabianka wprowadza m. inn. nowy, kolejny w sekcie Iluminatów "dogmat" - "Czwórni św.". Czwórnia to Ojciec, jego małżonka bogini Maria, Syn i Duch. "Słowo" (Syn, do którego Grab. ma własny kanał informacyjny) odpowiada na wszelkie, nawet trywialne czy personalne żądania i pytania Króla (Grabianki). Np. odpowiada, czy słuchać Flamela czy Mardocheusza. Flamel (mag czy czarownik z XIV w.) znany jest dzieciom z przełomu XX/XXI w. z czarowniczo-pogańskiej serii "Harry Potter".

Tadeusz Grabianka (1740 - 1807)
herbu Leszczyc, starosta liwski

(Wg. monografii "Król Nowego Izraela" prof. Józefa Ujejskiego,
późniejszego rektora Uniwersytetu Warszawskiego).

T. Grabianka otrzymał starostwo liwskie od króla w 1770r. Ok. tego roku (lub trochę wcześniej) wszedł w kontakt z grupa gnostycką i alchemiczną w Berlinie (były benedyktyn Antoni Pernety, alchemik Brumore). We współpracy z tą grupą (poszukiwanie transmutacji metali w złoto, poszukowanie kamienia filozoficznego oraz nieśmiertelności, kontakty z oszustem Cagliostro) Gr. stracił cały, wielki majątek rodzinny na Podolu. Pod wpływem "wyroczni św. Słowa" (wtedy w rękach Brumore'a) oddał też na wiele lat tej grupie masonów-teozofów swą córeczkę Anusię. Po plajcie finansów rodziny ucieka z Podola przez Londyn do Francji, gdzie korzystając ze starych kontaktów wchodzi do loży "Illuminée d'Avignion". Po paru latach zostaje przywódcą sekty, mianuje się "królem Nowego Izraela", dobiera sobie arcykapłankę i sam zagarnia 'kanał informacyjny' do "św Słowa". Ta grupa masońsko-gnostycka została potępiona przez św. Inkwizycję (Pani, 1791, Gregoire, Histoire des sectes religieuses, Paris, 1819).
Grabianka wprowadza m. inn. nowy, kolejny w sekcie Iluminatów "dogmat" - "Czwórni św.". Czwórnia to Ojciec, jego małżonka bogini Maria, Syn i Duch. "Słowo" odpowiada na wszelkie, nawet trywialne czy personalne żądania i pytania Króla (Grabianki). Np. odpowiada, czy słuchać Flamela czy Mardocheusza. Flamel (mag czy czarownik z XIV w.) znany jest dzieciom z przełomu XX/XXI w. z czarowniczo-pogańskiej serii "Harry Potter".
Gdy pod koniec XVIII w. Grabianka musi uciekać z Avignion, pozostawia za sobą ok. 400 000 liwrów długów. Po powrocie na Podole (na rok) udaje się do Petersburga, gdzie po raz trzeci szuka i znajduje czcicieli spośród międzynarodowej masońskiej arystokracji będącej blisko dworu carskiego. "Przepowiednie", że Gr. zostanie królem Polski i na gruzach Imperium carów podbije Turcję, powodują jedna jego uwięzienie. W czasie pobytu w twierdzy umiera, oficjalnie na apopleksję. Zapewne zostal otruty. Mimo, że jego sekta gnostycka była ścisle tajna, pozostało dużo materiałów, szczególnie z okresu avigniońskiego i petersburskiego. źródła np. w monografii J. Ujejskiego.

Zmieniony ( 28.07.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.