Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 137 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow szczepienia przeciw ZDROWIU arrow Czy w Polsce nadal stosowane są szczepionki z rtęcią?
Sunday 24 October 2021 11:26:08.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy w Polsce nadal stosowane są szczepionki z rtęcią? Drukuj Email
Wpisał: Prof. Dorota Majewska   
22.08.2012.

Czy w Polsce nadal stosowane są szczepionki z rtęcią?

"Wiarygodność" oświadczeń naukowców z PZH

 

Prof. Dorota Majewska

A propos teksu dra Jaśkowskiego [o krztuścu i kłamstwach, zob.! md]  dodam, że mam własne doświadczenia z naukowcami z PZH.  Przed rozpoczęciem mojego projektu badawczego w IPIN w 2006 r. (dotyczącego bezpieczeństwa szczepionek z rtęcią) zadzwoniłam do dr Bucholtz z pytaniem:  czy w Polsce nadal stosowane są szczepionki z rtęcią? 

 

Powiedziałam jej, że na Zachodzie takie zostały wycofane już do r. 2002. Ona wtedy oświadczyła, że Polsce też zostały one wycofane w r. 2004.  Kiedy w r. 2009 zbadaliśmy  zawartość rtęci w stosowanych w Polsce szczepionkach pediatrycznych,  okazało się, że rtęć w dużych ilościach nadal znajduje się  w co najmniej dwóch szczepionkach:  Euvax  oraz DTP (Biomed). W mniejszych ilościach znajdowała się ona także  praktycznie we wszystkich szczepionkach.

Tyle nt. "wiarygodności" oświadczeń naukowców z PZH.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.