Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow ZDROWIE 12 (ze szpadlem w tle) arrow Dzieci poczęte in vitro, poddane aborcji
Thursday 18 July 2019 09:40:33.27.
migawki

W młodzieżowych mistrzostwach … Europy - biegł Murzyn, Hassan, jako reprezentant kraiku azjatyckiego. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

                  21.07.19 Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

21.07.19 Białystok – Pokutny Marsz Różańcowy „Marsz w obronie rodziny”

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dzieci poczęte in vitro, poddane aborcji Drukuj Email
Wpisał: hli   
22.08.2012.

Dzieci poczęte in vitro, poddane aborcji

 

Wielka Brytania 21/08/2012 http://www.hli.org.pl/drupal/pl/node/6899

Brytyjska Komisja ds. Zapłodnienia i Embriologii Człowieka (HFEA) potwierdziła, że dzieci powołane do życia w drodze procedur rozrodu wspomaganego (zapłodnienie in vitro - IVF), poddawane są aborcji.

Komisja podała, że w ciągu ostatnich pięciu lat uśmiercono 123 dzieci IVF - pomimo pomyślnej implantacji w łonie matki i wielotygodniowego rozwoju. Aborcji dokonano, ponieważ badania prenatalne wykazały u dziecka zespół Downa.

Z opublikowanych danych wynika, że w grupie kobiet, które zaszły w ciążę w drodze sztucznego zapłodnienia, aborcja przeprowadzana jest średno raz na dwa tygodnie.

Największą liczbę ofiar takich aborcji stanowią dzieci z zespołem Downa. Pod nóż abortera idą także dzieci z wadami wrodzonymi (np. układu nerwowego, pokarmowego, krążenia) oraz dzieci, u których rozpoznano zespół Edwardsa.    

Do ośrodków rozrodu wspomaganego zgłaszają się zdesperowane pary, które za wszelką cenę chcą mieć dziecko. I rzeczywiście - wydają grube tysiące, aby kobieta mogła skutecznie zajść w ciążę. Jednak, gdy okazuje się, że to upragnione dziecko nie jest w pełni zdrowe, rodzice podejmują decyzję o uśmierceniu go.

Dla wielu par „leczących się” w klinikach in vitro, dziecko jest jak torebka zaprojektowana przez znaną markę – nawet jeśli sporo za nią zapłacisz, to po prostu wyrzucasz, gdy zauważysz wadę.
 
Dzieci nie są własnością rodziców. Rodzicielstwo to nie jest zawarcie umowy, gdzie drobnym druczkiem napisano „Będę cię kochać bezwarunkowo tylko wtedy, jeśli będziesz doskonały". Musimy przestać traktować dzieci jak dobra konsumpcyjne, które można wyrzucić, gdy są wadliwe, niewygodne lub niepożądane.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polad na podstawie materiałów serwisu informacyjnego LifeNews (C.Fiano) – 19.07.2012 r.]

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.