Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Fukushima : Kazali osłonić czujniki promieniowania ołowiem
Monday 26 October 2020 13:36:38.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Fukushima : Kazali osłonić czujniki promieniowania ołowiem Drukuj Email
Wpisał: losyziemi   
23.08.2012.

Fukushima : Kazali osłonić czujniki promieniowania ołowiem,

żeby ludzie mogli dłużej pracować w śmiertelnym zagrożeniu

 

23.07.2012 wibi. http://losyziemi.pl/fukushima-japonia-kazali-oslonic-czujniki-promieniowania-olowiem-zeby-ludzie-mogli-dluzej-pracowac-w-smiertelnym-zagrozeniu

Japońskie władze wszczęły śledztwo w sprawie celowego oszukiwania mierników promieniowania podczas usuwania skutków katastrofy w elektrowni Fukushima. Pracownicy mieli ochraniać swoje mierniki specjalnym płaszczem z ołowiu.

Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej wszczęło śledztwo po tym jak doniesienie o nieprawidłowym postępowaniu złożyła firma TEPCO, właściciel elektrowni Fukushima I. Do TEPCO donos złożyła inna firma, wynajęta do usuwania skutków katastrofy, Tokyo Energy & Systems.

 Czujniki w ołowiu

Według przekazanych TEPCO informacji, inny poddostawca, firma Build-Up, próbowała zmusić swoich pracowników do oszukiwania czujników promieniowania. Do incydentu miało dojść w grudniu 2011 roku, dziewięć miesięcy po potężnym trzęsieniu ziemi i tsunami, które poważnie uszkodziło elektrownię Fukushima I i doprowadziło do katastrofy nuklearnej.

Pracownicy mieli otrzymać specjalne ołowiane „opakowania” na swoje dozymetry, które wszyscy nosili w kieszeniach na piersi. Ołów świetnie izoluje od promieniowania, więc okryte nim urządzenia nie wykrywało żadnego zagrożenia. Normalnie robotnicy nie mogą przekroczyć pewnego poziomu napromieniowania, a kiedy do niego dotrą, muszą przerwać pracę.

Ludzie z „oszukanymi” miernikami mogli więc pracować dłużej na ruinach elektrowni i nie mogliby donieść o niebezpiecznych poziomach promieniowania.

Jak donosi niedzielne wydanie dziennika Asahi Shimbun, firma Tokyo Energy & Systems zapewniła ministerstwo, że pomimo wydania pracownikom „opakowań” na dozymetry, nikt ich nie użył. Dziennikarze twierdzą jednak, iż część robotników rzeczywiście odmówiła oszukiwania dozymetrów, jednak większość przez kilka godzin nosiła ołowiane opakowania.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.