Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow DEMOGRAFIA 12 arrow NASTOLATKA: to siódma aborcja...
Sunday 18 April 2021 22:20:27.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
NASTOLATKA: to siódma aborcja... Drukuj Email
Wpisał: Marcin Jendrzejczak   
28.08.2012.

NASTOLATKA: to siódma aborcja...

 

Szokujące dane o aborcji wśród brytyjskich nastolatek

 

Marcin Jendrzejczak  2012-08-28

http://www.pch24.pl/-szokujace-dane-o-aborcji-wsrod-brytyjskich-nastolatek,5340,i.html#ixzz24p0ev6fw

 

Brytyjski dziennik "The Telegraph" opublikował ujawnione niedawno dane dotyczące aborcji wśród nastolatek w Wielkiej Brytanii w 2010 r. Jest to ostatni rok, z którego [obecnie md] dostępne są takie dane. Aborcji poddało się wówczas 38 269 nastolatek.

 Dla trzech z nich była to już przynajmniej siódma aborcja.

Dane National Health Service mówią o dwóch kolejnych nastolatkach, które przeprowadziły aborcję siedem razy. Ponadto cztery nastolatki poddały się aborcji po raz szósty. 14 nastolatek dokonało w 2010 r. swojej piątej aborcji; 57 – czwartej, a 485 dziewcząt w wieku 19 lat lub młodszych dopuściły się aborcji po raz trzeci.

Aż dla 5300 nastolatek, które w 2010 r. dokonały aborcji nie było to już pierwsze pozbawienie życia nienarodzonego. Rebecca Mallinson z Sojuszu ProLife stwierdziła, że "jest coś poważnie nie w porządku z krajem, w którym nastolatki dokonują choćby jedną aborcję, nie mówiąc już o tak częstym przerywaniu ciąży”.

- Zawodzimy tych młodych ludzi w przerażający sposób. Szykujemy sobie poważne problemy ze zdrowiem seksualnym w przyszłości. Chodzi tu zarówno o problem chorób przenoszonych drogą płciową, jak i o szkodliwe skutki, jakie wielokrotne aborcje mogą mieć na przyszłą płodność - powiedziała Mallinson.

 Chociaż sami zwolennicy legalizacji aborcji zgadzają się, że jest ona poważną kwestią, która powinna być poprzedzona namysłem, to w przypadku brytyjskich nastolatek mamy do czynienia z decyzjami wynikającymi z niedojrzałości. Jak powiedział rzecznik Departamentu Zdrowia „aborcja może być bardzo trudnym i traumatycznym doświadczeniem".

Aborcja jest problemem nie tylko nastolatek. Wszystkich (niezależnie od wieku kobiet) aborcji w Wielkiej Brytanii było oficjalnie aż 189 574 w 2010r. Oznacza to wzrost o 0,3 proc. w stosunku do 2009 r. (gdy ciążę usuwano 189 100 razy). Jest to jednak mniej niż w 2008 r., kiedy to zarejestrowano 195 296 przypadków zabicia nienarodzonych.

 Źródło:  telegraph.co.uk

Marcin Jendrzejczak

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.