Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow obrona NIEPODLEGŁOŚCI, demonstacje arrow Policjanci przyszli po Lenina
Friday 03 April 2020 00:21:18.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Policjanci przyszli po Lenina Drukuj Email
Wpisał: Niezalezna   
04.09.2012.

Policjanci przyszli po „Lenina”

 

http://niezalezna.pl/32496-policjanci-przyszli-po-lenina

 

Litery z napisu „im. Lenina”, a także Order Sztandaru Pracy, okazują się tak ważne dla władz Gdańska, że dzisiaj pofatygowali się po nie policjanci. I zapewne zwrócone zostaną prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Na razie nie wiadomo gdzie tym razem powiesi „im. Lenina”.

28 sierpnia działacze „Solidarności” odcięli napis wiszący nad bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
- Zrobiliśmy co należało – tłumaczy Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”. - Przed każdymi uroczystościami się sprząta i myśmy po prostu posprzątali. Miejsce Lenina jest na śmietniku historii – dodał.

Oburzył się jednak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który nie tylko powiadomił policję, a także poskarżył się marszałek Sejmu, bo działaczy „Solidarności” wspierali posłowie PiS Janusz Śniadek i Andrzej Jaworski.

Odcięte litery i order przechowywane były w Sali BHP. I tam dzisiaj pojawili się policjanci, aby je zabezpieczyć. Zrobili to na zlecenie Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa, która wszczęła śledztwo.

Interwencją policji zaskoczony jest poseł PiS, były przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek.
- Przyznam, że informację o tym przyjąłem z najwyższym zdumieniem. W przypadku aferzysty z Amber Gold policja potrzebowała tygodni, żeby nie powiedzieć miesięcy, aby podjąć jakąkolwiek akcję. Natomiast w tej sprawie na żądanie, czy polecenie prezydenta miasta Gdańska, zareagowała tak szybko – mówi portalowi Niezależna.pl.

- Uważam za nieuprawnione i niewłaściwe twierdzenie, że zniszczone zostały jakieś ważne elementy stoczni. Zniszczono dekorację do filmu. Jest to rzeczą skandaliczną, iż z budżetu zadłużonego miasta finansuje się postawienie takiej tablicy na potrzebę filmu. Czego miastu tak naprawdę nie wolno robić. A potem próbuje się do tego dobudować jakieś alibi rzekomego odtwarzania historii tłumaczy poseł Śniadek. - Podczas gdy historycznie znaczenie tego miejsca polega na tym, że „Solidarność” strąciła Lenina z cokołu. Że tam właśnie „Solidarność” rozbiła blok sowiecki. To jest swojego rodzaju sacrum dla związkowców. Święte miejsce „Solidarności”. Sławienia w tym miejscu komunistycznego zbrodniarza jest rzeczą haniebną i obraża miliony ludzi w Polsce.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.