Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 147 gości
S T A R T arrow JOW-młot na partyjniactwo arrow Rozbić koryto, świnie same odejdą! arrow Kukiz: PO zmieliła 750 tysięcy obywateli
Monday 30 March 2020 18:11:46.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kukiz: PO zmieliła 750 tysięcy obywateli Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
04.09.2012.

Kukiz: PO zmieliła 750 tysięcy obywateli

 

onet.pl, zyt 04-09-2012, http://www.rp.pl/artykul/16,930217-Pawel-Kukiz-zbiera-glosy-na-rzecz-JOW.html

Z akcją poparcia dla jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) ruszył muzyk Paweł Kukiz

"Na początek należy odtworzyć listę 750 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod petycją w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Paradoksalnie, listę przygotowała Platforma Obywatelska ale po wygranych wyborach bardzo szybko zapomniała o tym postulacie. Dlaczego listę trzeba odtworzyć ? Bo została .....zmielona !!! Odtwórzmy więc tę listę i złóżmy do Sejmu" - pisze Kukiz na stronie Zmieleni.pl.

- Moim największym marzeniem jest zmiana systemu politycznego w Polsce poprzez wprowadzenie systemu prezydenckiego, jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu i likwidację Senatu. Bez tych zmian Polska będzie non stop polem walki partii politycznych, a precyzując – ich wodzów, bo każda z nich jest przecież partią wodzowską - mówił Paweł Kukiz w wywiadzie dla tygodnika "Plus Minus".

Pokochałem Platformę Obywatelską dlatego, że poszła do wyborów z hasłem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Miałem prawo jej wierzyć, ponieważ zebrała 700 tysięcy podpisów pod projektem nowej ordynacji - dodawał.

W ramach programu "4xTak" w 2005 roku Platforma zbierała głosy poparcia w czterech kwestiach: zmniejszenia liczby posłów, zniesienia immunitetu poselskiego, likwidacji Senatu oraz właśnie utworzenia JOW i wprowadzenia ordynacji większościowej. Po dojściu Platformy do władzy pomysły te nie zostały zrealizowane.

We wtorek przed południem na stronie założonej przez Kukiza było 5156 głosów poparcia, akcja miała też ponad 2000 fanów na Facebooku.

Jak podaje Onet, Paweł Kukiz nie chce jedynie zachęcać ludzi do wirtualnego składania podpisów. - Ludzie popierając JOW na Zmieleni.pl zostawiają kontakt do siebie. W ciągu 2-3 miesięcy, kiedy akcja się rozwinie, będzie można fizycznie stworzyć, na papierze, taką listę z ich podpisami - powiedział muzyk w rozmowie z portalem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.