Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 144 gości
S T A R T arrow JOW-młot na partyjniactwo arrow Rozbić koryto, świnie same odejdą! arrow Kukiz dla ewastankiewicz.pl: Co robić?  Zmienić system
Monday 30 March 2020 18:00:36.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kukiz dla ewastankiewicz.pl: Co robić?  Zmienić system Drukuj Email
Wpisał: Paweł Kukiz   
08.09.2012.

Paweł Kukiz dla ewastankiewicz.pl: “Co robić? – Zmienić system”

 

Szanowni, Kochani – oto mini-wywiad z Pawłem Kukizem, specjalnie dla ewastankiewicz.pl

 ewastankiewicz.pl: – CO ROBIĆ wobec tego, co się w Polsce dzieje. Jak się bronić?

 Paweł Kukiz: – Problem polega na tym, że WSZYSTKIE partie polityczne absolutnie nie są w zakresie mojego zainteresowania. Jestem zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

- Pani Ewa Stankiewicz nie należy do żadnej partii, również Solidarni2010 to też nie jest partia, jedynie stowarzyszenie.

 

- Co robić? ZMIENIĆ SYSTEM POLITYCZNY POLSKI! Powtórzę – jestem zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych. Dlatego właśnie tak mocno wspierałem PO. Obiecywali zmianę Konstytucji – likwidację Senatu, JOW i silnego instytucjonalnie Prezydenta. Zdradzili. A PiS nie ma w programie zmiany systemu.

 - Czyli?

 - Czyli DUPA!  Zostaje “Solidarność”, która występując z takim postulatem mogłaby wymóc na rządzących referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. Ale najpierw potrzebna byłaby akcja edukująca społeczeństwo w tej kwestii. 90 % Polaków pojęcia nie ma o czym teraz mówię.

 

- To może właśnie tym, edukacją się trzeba zająć. Gdyby się udało zorganizować jakiś event i zaprosić kogoś z mini-wykładem na temat JOW-ów (może z Kolibra), to wziąłby Pan udział?

 - Event o JOW-ach? Z PRZYJEMNOŚCIĄ! (…)

 Zmienić system polityczny poprzez wprowadzenie wyborów większościowych, likwidację senatu i instytucjonalne wzmocnienie pozycji prezydenta w państwie.

 

- spróbujemy.  TAKIEGO eventu jeszcze nie było!!

 Dziękuję za rozmowę.

źródło: http://ewastankiewicz.wordpress.com/2012/08/11/pawel-kukiz-dla-ewastankiewicz-pl-co-robic-zmienic-system/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.