Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Pęknięcia w kolejnym reaktorze jądrowym
Thursday 29 October 2020 05:19:11.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pęknięcia w kolejnym reaktorze jądrowym Drukuj Email
Wpisał: money.pl   
13.09.2012.

Pęknięcia w kolejnym reaktorze jądrowym

2012-09-13  Atom w Belgii 

 

[panie Strupczewski! Pani Trojanowska! Panie Pawlak! NIC SIĘ NIE STAŁO!!! Bezpieczeństwo jest OGROMNE, koszty spadają! Jak zwykle. md]

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atom;w;belgii;pekniecia;na;kolejnym;reaktorze;jadrowym,101,0,1158757.html

W kolejnym zbiorniku reaktora jądrowego wykryto pęknięcia. Tym razem problemy dotyczą elektrowni atomowej w Tihange.

Pod koniec lipca pęknięcie stwierdzono w zbiorniku jednego z reaktorów w elektrowni w Doel [patrz poniżej md] . Oba reaktory wybudowała w latach 70. ta sama, nieistniejąca już holenderska firma. Do Tihange pojechała specjalna grupa międzynarodowych ekspertów, która ma dokładnie sprawdzić zbiornik i ustalić przyczyny pęknięcia.

Reaktory - zarówno w Doel, jak i Tihange - obecnie nie pracują i belgijskie władze, starając się uspokoić nastroje, zapewniają, że nie ma zagrożenia dla ludzi. Rząd w Brukseli ma jednak poważny problem. Wiele wskazuje na to, że zimę rozpocznie z wyłączonymi dwoma reaktorami jądrowymi, a to może spowodować problemy z elektrycznością.

W Belgii około 55 procent energii pochodzi z elektrowni jądrowych, prawie 40 procent energii produkują elektrownie gazowe i węglowe, niewielki procent stanowi energia ze źródeł odnawialnych.

----------------------------------------

A wcześniej: Uruchomienie elektrowni opóźnione

http://www.wprost.pl/ar/339470/Belgia-zbiornik-reaktora-jadrowego-pekniety-Uruchomienie-elektrowni-opoznione

 

O miesiąc - do 30 września - opóźni się ponowne uruchomienie jednego z reaktorów w belgijskiej elektrowni jądrowej Doel 3, w którego zbiorniku wcześniej wykryto pęknięcie - poinformowała rzeczniczka spółki Electrabel, Lut Vande Velde.

- Chcemy przeprowadzić dogłębne analizy; potwierdzam, że ponowny rozruch reaktora przeniesiono na koniec września - powiedziała rzeczniczka. Reaktor elektrowni Doel 3 na północy Belgii został zatrzymany kontrolnie na początku czerwca, po czym na jego zbiorniku odkryto 20-milimetrowe pęknięcie. Odkrycie to wywołało obawy co do jakości stalowego zbiornika, wyprodukowanego w latach 80. przez nieistniejącą już dziś holenderska firmę. Z tej samej produkcji pochodzi aż 10 zbiorników używanych obecnie w Europie.

Przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nuklearne w zainteresowanych krajach spotkają się 16 sierpnia w Brukseli - poinformowała belgijska Federalna Agencja Kontroli Nuklearnej (AFCN). Chodzi o spotkanie techniczne, w celu wymiany informacji - dodała AFCN. Komisja Europejska przypomniała na początku sierpnia, że trwają stress testy wszystkich elektrowni jądrowych w UE. Po ich zakończeniu po wakacjach KE opublikuje rekomendacje, które jednak nie będą wiążące dla krajów.

jl, PAP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.