Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 go¶ci
S T A R T arrow Energetyka arrow M±dra Jola 12 arrow GˇSKI zwycięskie! Elektrownię w G±skach "trzeba sobie odpu¶cić"
Wednesday 20 November 2019 15:39:37.28.
migawki
Diabeł do Rybaka z Watykanu: Teraz już tylko pachamamy, bałwany łowić będziesz"
 
W Y S Z U K I W A R K A
GˇSKI zwycięskie! Elektrownię w G±skach "trzeba sobie odpu¶cić" Drukuj Email
Wpisał: Waldemar Pawlak   
23.09.2012.

GˇSKI zwycięskie!

 

Elektrownię w G±skach "trzeba sobie odpu¶cić"

 

Zdaniem wicepremiera Waldemara Pawlaka lokalizację elektrowni j±drowej w G±skach „trzeba będzie chyba sobie odpu¶cić”. W jego opinii lokalizację t± wskazano zbyt pochopnie – bez uzgodnień z lokaln± społeczno¶ci±.

W lutym br. w gminie Mielno przeprowadzono referendum w sprawie lokalizacji elektrowni. Przy frekwencji wynosz±cej 57 proc. aż 94 proc. mieszkańców opowiedziało się przeciw takiej inwestycji.

PGE trochę zbyt pochopnie przedstawiło trzy propozycje, bez uzgodnienia je¶li chodzi o słynne G±ski. Tam ludzie się zbuntowali i tam już chyba trzeba sobie odpu¶cić” – powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Podkre¶li, że przy wyborze miejsca, w którym ma powstać elektrownia atomowa, bardzo ważna jest komunikacja między inwestorem a lokaln± społeczno¶ci±. Jak powiedział, w przypadku G±sek nast±piły błędy” w tej komunikacji. „Tam trudno byłoby zawrócić teraz” – powiedział Pawlak.

Według planów rz±du ostateczna decyzja co do lokalizacji elektrowni j±drowej ma zapa¶ć do końca 2013 r.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.