Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow JOW-młot na partyjniactwo arrow Jak bogacą się Brytyjczycy... arrow Ziemkiewicz o ordynacji i interesach partii...
Thursday 26 November 2020 01:34:40.31.
migawki
 

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ziemkiewicz o ordynacji i interesach partii... Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
09.10.2008.

W europejskich państwach, gdzie jest ordynacja proporcjonalna, partie polityczne realizują interes swoich przywódców...

Rafał Ziemkiewicz        10/09/2008

Na to, że wybieranie przedstawicieli w jednomandatowych okręgach wyborczych według ordynacji większościowej jest najlepszym sposobem realizowania demokracji, mamy setki dowodów, a powiem o tym najnowszym, którym jest los i przebieg kryzysu giełdowego i finansowego w Stanach Zjednoczonych. Proszę zauważyć: odrzucenie planów wrzucenia 700 miliardów dolarów w tę czarną dziurę na ratowanie spekulacyjnej piramidy finansowej dokonało się wbrew ustaleniom szefów partii. Dokonało się dlatego, że reprezentanci Izby Reprezentantów, wybierani w jednomandatowych okręgach na krótkie, dwuletnie kadencje, są przede wszystkim związani ze swoimi wyborcami i kierowali się w tych głosowaniach - interesem wyborców!

Polskie partie polityczne za sprawą ordynacji proporcjonalnej i ustawy o finansowaniu partii z budżetu państwa stały się dworami. To nie ma wiele wspólnego z ordynacją, ma więcej wiele wspólnego z mafią, a najwięcej wspólnego właśnie z dworem skupionym wokół prezesa, który dzieli pieniądze i miejsca na listach wyborczych, w związku z czym wszyscy politycy w Polsce są zajęci zabieganiem o łaski prezesa, przy czym głównym konkurentem polityka jest jego rywal z tej samej partii w okręgu wyborczym.

Żródło: http://www.asme.pl/122339420686439.shtml

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.