Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie arrow W Żywcu zmarła księżna Maria Krystyna Habsburg
Friday 18 October 2019 00:40:43.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. Hermeneutyka ciągłości ?
===============================
 
W Y S Z U K I W A R K A
W Żywcu zmarła księżna Maria Krystyna Habsburg Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
02.10.2012.

W Żywcu zmarła księżna Maria Krystyna Habsburg

 

http://niezalezna.pl/33425-w-zywcu-zmarla-ksiezna-maria-krystyna-habsburg

 

[ CZEŚĆ Jej pamięci ! Wielka patriotka.  Mirosław Dakowski ]

 

Księżna Maria Krystyna Habsburg zmarła dziś rano w swoim mieszkaniu. Miała 88 lat.

- Zgodnie z ostatnią wolą księżna spocznie w krypcie rodzinnej Habsburgów w żywieckiej konkatedrze. Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu – zapowiedział rzecznik żywieckiego samorządu.

Maria Krystyna Immaculata Elżbieta Renata Alicja Gabriela Habsburg-Lotaryńska, księżniczka von Altenburg, urodziła się 8 grudnia 1923 roku w Żywcu jako córka księcia Karola Olbrachta Habsburga oraz Szwedki Alicji Ancarcrona. Jej rodzice byli bardzo przywiązani do Polski i finansowali wiele przedsięwzięć kulturalnych, naukowych, towarzystw i organizacji społecznych.

Arcyksiążę Karol Olbracht Habsburg był oficerem Wojska Polskiego. W 1918, czując się Polakiem, zgłosił się ochotniczo do Wojska Polskiego. Walczył w wojnie polsko-rosyjskiej w 1920 r. W 1939 roku nie podpisał volkslisty i w listopadzie został przez Niemców aresztowany i uwięziony prawie do końca wojny w cieszyńskim więzieniu. W tym czasie był przesłuchiwany i torturowany przez hitlerowców, w wyniku czego został sparaliżowany i stracił wzrok w jednym oku. Za swoją postawę w czasie wojny Niemcy zabrali Habsburgom cały majątek.

Po wojnie cała rodzina została zmuszona przez władze komunistyczne do emigracji. Habsburgom odebrano polskie obywatelstwo. Księżna Maria Krystyna mieszkała w Szwecji, a później w Szwajcarii. Nigdy nie przyjęła innego obywatelstwa. W marcu 1993 roku otrzymała paszport Rzeczypospolitej Polskiej.

Do Polski powróciła na stałe we wrześniu 2001 roku. Zamieszkała w żywieckim pałacu Habsburgów, w niewielkim mieszkaniu w miejscu, gdzie przed wojną była kręgielnia.


W grudniu ubiegłego roku księżna Maria Krystyna Habsburg została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.