Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Niepokojący stan europejskich elektrowni atomowych
Monday 26 October 2020 08:15:04.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niepokojący stan europejskich elektrowni atomowych Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
03.10.2012.

Niepokojący stan europejskich elektrowni atomowych

 

2 października 2012 http://www.naszdziennik.pl/swiat/11383,niepokojacy-stan-europejskich-elektrowni-atomowych.html

 

W Unii Europejskiej poddano testom na bezpieczeństwo wszystkie ze 145 elektrowni jądrowych. Raport w tej sprawie Komisja Europejska (KE) chce przedłożyć w połowie października. Test wykazał, że prawie wszystkie europejskie elektrownie jądrowe mają problemy w zakresie bezpieczeństwa.

"Stress testy" przeprowadzono w 145 elektrowniach Unii Europejskiej – informuje portal Deutsche Welle. Według niemieckich mediów kiepskie oceny otrzymały też niemieckie siłownie jądrowe. Bruksela ani nie zdementowała, ani też nie potwierdziła tej informacji.

Komisarz UE ds. energii Günter Oettinger zaznaczył, że sytuacja w Europie jest zadowalająca, niemniej nie ma powodu do samozadowolenia. Komisja Europejska nie wyjaśniła, co to dokładnie znaczy. Rzecznik Marlene Holzner oświadczyła jedynie, że "KE nie może jeszcze wyjawić szczegółów tego raportu, ponieważ dyskusja na jego temat jeszcze się nie skończyła. Mogę powiedzieć jedynie to, że przedstawimy zalecenia, które kraje członkowskie będą musiały wdrożyć".

Niedociągnięcia wykazują prawie wszystkie elektrownie jądrowe w Europie, w niemieckich elektrowniach jądrowych kontrolerzy skrytykowali systemy ostrzegające przed trzęsieniami ziemi. Najwięcej niedociągnięć stwierdzono we francuskich elektrowniach jądrowych.

W ramach "stress testów" kontrolerzy odwiedzili osobiście wiele elektrowni i przeanalizowali narodowe raporty nt. ich bezpieczeństwa. Nadzór europejski składa się z przedstawicieli nadzoru narodowego.

Tymczasem niemieckie Ministerstwo Środowiska nie widzi żadnych problemów dotyczących bezpieczeństwa w niemieckich elektrowniach jądrowych.

Na temat bezpieczeństwa siłowni w razie trzęsienia ziemi, rzecznik ministra Petera Altmaiera (CDU) oświadczył, że "w niemieckich elektrowniach jądrowych nie krytykowano dotąd systemów ostrzegania przed trzęsieniami ziemi".

W połowie października KE chce przedłożyć raport w tej sprawie szefom państw i rządów. Potem, na spotkaniu na szczycie, zamierza przedyskutować dalsze kroki. Komisja nie może narzucić państwom członkowskim swojej woli co do bezpieczeństwa elektrowni jądrowych.

MM

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.