Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 98 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow Hangar, hangary, klimatyzacje...
Saturday 05 December 2020 15:54:12.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Hangar, hangary, klimatyzacje... Drukuj Email
Wpisał: Smk   
04.10.2012.

Hangar, hangary, klimatyzacje...

 

Smk

 

Przeczytałem właśnie ponownie artykuł o tajemniczym hangarze na Okęciu.  [Był sobie hangar - tajemnicze Okęcie 2010 ]

Już kiedyś trafiłem na ten ślad szukając różnych wątków na temat 10 Kwietnia. Ktoś sugerował, że może mieć z tym związek projektant lotniska Okęcie (architekt Kuryłowicz), który zginął w tajemniczej katastrofie lotniczej, bodaj w ubiegłym roku. Wraz z nim zginął wówczas młody człowiek (Zieniewicz), który był swego czasu kierownikiem działu łączności w PLL LOT (ACARS???). To oczywiście czyste spekulacje, ale... ciekawe.

 

Przy okazji - pisałem kiedyś o innym hangarze - w związku z 9/11. Tamten, w odróżnieniu nosi numer 17. Składowane są w nim szczątki WTC. Jak pisałem - obiekt jest klimatyzowany, utrzymuje się w nim odpowiednią wilgotność. A to tylko ... muzeum, a nie zbiór dowodów, jak nie przymierzając szczątki tupolewa. Porównanie z kolejnym "hangarem", gdzie zrzucono wrak TU-154 - wstrząsające.

 

Warto może wkleić link - niech ludzie porównają.

 

At Hangar 17, Pieces of Ground Zero

 http://www.nytimes.com/interactive/2008/09/10/nyregion/20080911-hangar-panos.html

 

 

 Nieliczne stalowe pozostałości po nowojorskich wieżowcach World Trade Center, zniszczonych 11 września 2001 roku, zostały zmagazynowane na lotnisku JFK[1][1]. Składowane są od równo dziesięciu lat w solidnym hangarze o powierzchni 7 500 metrów kwadratowych. Dodatkowo, okryte są plastikowymi namiotami, a specjalne maszyny regulują przez cały ten czas poziom wilgotności, aby stal nie zardzewiała. Chcę w tym miejscu podkreślić, że są to tylko stalowe belki i poskręcane elementy konstrukcji budynków, których nikt nie próbuje złożyć w jedną całość, a ich wartość ma już głównie znaczenie emocjonalne. Nie mają charakteru dowodowego! Niektóre organizacje pozyskują stąd kawałki byłych wież, by wystawiać je w charakterze eksponatów lub tworzyć na ich bazie pomniki upamiętniające amerykańską tragedię. Mimo to, sposób w jaki traktuje się te pamiątki, nie znajduje porównania z „zabezpieczeniem” wraku samolotu, na pokładzie którego zginęła blisko setka polskich obywateli.[1][1] Lotnisko im. John’a Fitzgerald’a Kennedy’ego w Nowym Jorku.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.