Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd arrow Przebudzenia
Monday 26 October 2020 13:49:19.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przebudzenia Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
06.10.2012.

Przebudzenia

 

Szanowni Państwo!

 

   Był październik 1956 roku. Zgromadzeni przed dopiero co oddanym do użytku Pałacem Kultury im. Józefa Stalina ludzie byli zdumieni, że jest ich tak wielu. Przyszli tu żeby wysłuchać tak długo oczekiwanych słów prawdy. Przemówienie Gomułki było kontynuacją Poznańskiego Czerwca i początkiem odwilży.

    Kiedy powstała „Solidarność”, ludzie znowu zdziwieni przecierali oczy ciesząc się, że tak wiele jest otwartych głów niepodatnych na nachalną propagandę. Stan wojenny zamroził porywy serc. Po roku 1989 zdawało się, że nareszcie jesteśmy u siebie. Niestety, i tym razem zostaliśmy oszukani.

    Teraz znowu wyszliśmy pod biało-czerwonymi sztandarami z propozycją „Obudź się Polsko”. Chodźcie z nami wszyscy, którzy czujecie się Polakami. Komuchom i zakompleksionym tak zwanym „Europejczykom” dziękujemy. Lemingi dołączą później, bo taka jest ich natura. 

 

    Z ostatniej chwili. W centrum Warszawy mamy właśnie kolejną katastrofę budowlaną przy budowie metra. Do swojego studia kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia TVP zaprosiła w trybie pilnym eksperta, którym jak zwykle okazał się znany polityk. Jego zdaniem zawinił oczywiście znowu PiS. W jaki sposób? A no, wykrakał stwarzając atmosferę zagrożenia. Absurd w najczystszej postaci? Pewnie nie dla lemingów.

 

Do następnej soboty

 

 Pozdrawiam

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl

P.s. 1)

http://niepoprawni.pl/blog/1055/aby-rozumiec-rzeczywistosc-trzeba-znac-te-fakty

P.s. 2)

 

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę p. t.

Sztab kryzysowy

 

Występują: Grasow, czyli w skrócie Gras, Dyżurny Poseł Platformerski, czyli w skrócie Platfus, Dyżurny Poseł Konstruktywnej Opozycji Lewicowej, czyli w skrócie Lewak,  Poseł Ruchu Palanta, czyli w skrócie Rejwach, Konsultant.

 

   Platfus Coś nas mało.

   Gras Wystarczy.

   Platfus Pewnie pora za wczesna?

   Gras Jest awaria na budowie metra przy Świętokrzyskiej.

   Rejwach Czy to powód żeby zaraz zwoływać sztab kryzysowy i to o tak wczesnej porze?

   Lewak A co? Kolega się nie wyspał? Mąż przeszkadzał?

   Rejwach Kto jak kto, ale przedstawiciel waszego ugrupowania nie powinien być homofobem.

   Gras Nie czas na osobiste wycieczki. Zastanówmy się nad wspólnym frontem. Opozycja tylko czeka na taką okazję. Zaraz zacznie wypominać usterki rządu. Nepotyzm, kolesiostwo, ustawione przetargi itd.

   Platfus – Powiemy jak zwykle, że to wina PiS.

   Gras – To oczywiste. Trzeba tylko wymyślić uzasadnienie.

   Lewak – My już mamy stanowisko. Zaraz nasz przedstawiciel ogłosi je w telewizji

   Gras – Bez konsultacji z nami?

   Lewak – Na pewno zaakceptujecie. Myśl jest taka: Znowu zawinił PiS. Wszędzie upatruje zagrożenia, stwarzając atmosferę strachu, no i proszę!

   Rejwach – To mi wygląda nieco absurdalnie.

   Konsultant Wot Palaczki duraki, niczewo nie paniali.

   Rejwach A to kto?

   Gras Nasz konsultant.

   Platfus O czym on mówi?

   Konsultant Stale o tym samym. Zdaliście jako społeczeństwo egzamin na piątkę. Uwierzyliście w pancerną brzozę, to znaczy uwierzycie we wszystko.

   Lewak Dobrze pan mówi po polsku.

   Konsultant A jak mam mówić. Jestem tu od początku pierestrojki.

 

KURTYNA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.