Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 121 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow Samolot Widmo
Wednesday 02 December 2020 16:06:14.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Samolot Widmo Drukuj Email
Wpisał: Yurko   
07.10.2012.

Samolot Widmo

 

[Świetna analiza fachowca od „klejenia zdjęć”. Żałuję, że nie mogę reprodukować zdjęć, a tych, którzy chcą wejść głębiej – zapraszam na NE. Mirosław Dakowski]

 

Yurko http://cudwcielonegoducha.nowyekran.pl/post/76068,samolot-widmo

Już kiedyś na Salonie24 toczyła się dyskusja (LordJim) nad zdjęciem z zamazanym numerem tupolewa. Dyskusja nie zakończyła definitywnie tego tematu..

W sytuacji upływającego czasu (ponad 2 lata PO katastrofie), w sytuacji ścierania się dwóch koncepcji nt przebiegu zdarzeń dnia 10.04.2010 wracamy do tego wątku.

 Mamy więc zdjęcia wcześniej opublikowane i te, które pojawiły się jakiś czas na stronie internetowej www.pomniksmolensk.pl. Najbardziej charakterystyczna cecha tych zdjęć, to zamazany numer (obcięty od dołu 101) i przebijający spod retuszu numer 102. To tak jakby ktoś nie mógł się zdecydować, który numer jest właściwy. Miejsca, które będą omawiane zaznaczono literkami A, B i C., oraz zobaczymy kilka kadrów ze zbliżeniami szczegółów. 

Teraz zdjęcie z danymi exif: podawanymi z datą 10.04.2010, g 07.08.30  [to na NE md]

oraz drugie zdjęcie:  ... z danymi exif i datą  09.04.2010, g. 21.16  [to na NE md]

inna przeglądarka podała tę samą datę i podobną godzinę. 22:16:19

 Wszystkie zdjęcia, te wcześniejsze, jak i te z pomnikasmolensk nosza tę samą tj identyczną "poprawkę", retusz przy numerze. To nie jedyna POprawka. Jest ich więcej. Samolot stoi w identycznym miejscu, w tej samej odległości za masztami, widocznymi w dali za nim. Ten sam kąt wykonania zdjęcia, te same warunki atmosferyczne, kolor nieba i chmury, odległość.

Czy była ingerencja - mamy to samo zdjęcie, lub dwa zrobione jedno po drugim (samochody) i dwie różne daty. Oponent powie - że dane exif można zmienić. Owszem, wszelkie dane "cyfrowe" są bardzo łatwe (dla specjalisty) do podrobienia/spreparowania. Do tego, nie ma sposobu na stwierdzenie, czy takie zdjęcie było preparowane, czy nie. Z zastrzeżeniem, że jeśli dane były zakodowane, a kody dostępu znamy i jesteśmy pewni, że nie wyciekły.

Daty jednak pozostają różne, a zdjęcia łudząco podobne.

W analizie pomijamy "schodkowanie" konturów obiektów, które może być spowodowane „kompresją stratną” zdjęcia. Zdjęcie kadrowane, datowane na 9.10 zostało nałożone na zdjęcie z 10-tego.

 Zdjęcie z datą 9-tego wykadrowano, ale data pozostała. Fizycznie niemożliwe jest, by fotograf stał w identycznym miejscu dwukrotnie i panowały te same warunki pogodowe. W taką zbieżność trudno uwierzyć.

Użyto też trybu mieszania warstw, by lepiej wszystko sprawdzić. Widać to na przesłanych kadrach zbliżeń na numery, oraz zdjęcia całościowego.

Kadry ze starszych zdjęć.  [to na NE md]

Na poniższym zdjęciu widzimy jak krajobraz "wchodzi" - wcina się w samolot. Błąd retuszera powstał przy wycinaniu konturu samolotu narzędziem lasso w programie do edycji grafiki.   [to na NE md]

Kolejny kadr C pokazuje jakby sylwetkę, ale gdzie są nogi? Brakuje stóp.

 Można jeszcze zajrzeć pod samochód - widoczna między kołami "wklejka"

 Zdjęcie z 9tego nałożono bez pasowania na te z 10tego, oto rezultat:  [to na NE md]

Po nałożeniu jednego zdjęcia na drugie (operujemy warstwami w Photoshop) okazuje się, że zdjęcia pokrywają się, z tą różnicą, że w wykadrowanym lekko zmieniono kąt zdjęcia i proporcje. Miejsce postoju samolotu, kąt i odległość zrobienia zdjęcia pozostają identyczne, bądź prawie identyczne (patrz maszty za samolotem i ich wzajemna relacja względem siebie i samolotu). Absurdem jest twierdzić, by pogoda "zawisła" na kilkanaście godzin plus światło. Chmury bowiem są identyczne, kolorystyka i ich pasma. Fizycznie niemożliwe - pogoda 9-tego wieczorem i ranek 10-tego.

Zdjęcia po dopasowaniu  [to na NE md]  Widzimy, że zdjęcie z 9-tego zostało lekko rozjaśnione.

Zwracam uwagę na zdjęcia porównawcze "po ściemnieniu", "przed dopasowaniem", "po dopasowaniu".

Zdjęcie "przed dopasowaniem" pokazuje stopień lekkiego zniekształcenia", poza tym reszta bez zmian. Można to też wytłumaczyć tym, (także obecność samochodów przed samolotem), że wykonano dwa zdjęcia jedno po drugim w krótkim odstępie czasu ale było to jednego dnia, w zbliżonym czasie dnia 9.04.2010r.

Ale nie są to zdjęcia z różnych dni 9 tego i 10-tego..

Proszę powiększyć zdjęcie i przyjrzeć się trzem ciemnym sylwetkom - retusz ich głów wszedł na powierzchnię samolotu, brak w tych miejscach konturu samolotu (przerwa), widoczne jest rozmycie (rozpylenie). Pojedyncza sylwetka patrząca w prawo (od str naszej)  też ma głowę nie do końca pełną ... (ścięcie) i uciętą lewą nogę (bez stopy).

 Jeśli zdjęcia mają być dowodem na wylot 10-tego, to po co ingerencja, retusze? Wystarczyło zamieścić oryginalne zdjęcie, prawda?

Te przedstawione zostały wykonane w jednym miejscu i jednego dnia. Wskazują na to warunki pogodowe i wcześniej wymienione czynniki.

Obecne zdjęcia na pomnikusmolensk zostały w stosunku do tych wcześniej istniejących w internecie, poprawione, wygładzone. Pora jednak i pogoda pozostała ta sama, oraz błędy retuszera.

Stwierdzenie tych danych stawia zdjęcia pokazane na stronie pomniksmolensk.pl pod dużym znakiem zapytania i nie mogą być one dowodem na wylot Delegacji dnia 10.04.2010.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.