Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow TO... GazWybor, nie GaPol! - BAŃKA SMOLEŃSKA PĘKA...
Wednesday 02 December 2020 15:47:25.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
TO... GazWybor, nie GaPol! - BAŃKA SMOLEŃSKA PĘKA... Drukuj Email
Wpisał: korabita   
07.10.2012.

zeta Polska! - BAŃKA SMOLEŃSKA PĘKA...

 

korabita 7.10.2012 http://korabita.salon24.pl/453395,to-gazwybor-nie-gazeta-polska-banka-smolenska-peka

 

NIEBYWAŁE...

TO poniżej, to są cytaty ze strony www GazWyboru, a nie z Gazety Polskiej! Trudno uwierzyć... Całość wychodzi we "Wproście" na 7 X... cytaty są porażające...


"Polaków Rosjanie nie dopuszczali":
Patomorfolodzy siedzieli przed prosektorium, Rosjanie do niczego nie dopuszczali.

"Jeszcze wszystkich będą ekshumować":
Kilka dni po katastrofie smoleńskiej powiedziałem do żony <<wiesz, Aga, jeszcze wszystkich będą ekshumować>> - mówi Dymitr Książek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w rozmowie z <<Wprost>>. Książek był w Moskwie podczas identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej.


"Umówiliśmy się, i przez dwa i pół roku nic nie mówiliśmy":
Nie, nie mówiliśmy nic przez dwa i pół roku. Tak się umówiliśmy między sobą, że nic. Nawet razem z kumplami, z ratownikami nie rozmawialiśmy o tym, co widzieliśmy tam, w Moskwie. To była taka... Ech, nie będę przeklinał...

Za Frondą (nie abonuję internetowego Wprostu, tam pono całość już dostępna) podam jeszcze jeden fragment tegoż wywiadu:

Skandalicznie wyglądało też traktowanie rodzin ofiar, a także zamykanie trumien. - Kiedy trumny lakowano, to w sali Rosjanie zrobili granicę polsko-rosyjską. To był kosmos. Po jednej stronie siedziała rosyjska celniczka, po drugiej byliśmy my. Wszyscy. Po zalutowaniu trumna trafiała na polską stronę. Ale rozpętała się kompletna awantura, bo rodziny chciały wkładać do trumien święte obrazki, modlitewniki i różańce. Rosjanie nie chcieli się na to zgodzić. To było straszne, oburzające. Politycy nasi wymogli na Rosjanach, by na to pozwolili. Niech pani pamięta, że to była ceremonia pogrzebowa, ale Rosjanka jakby tego nie rozumiała. A po naszej stronie wszyscy się modlili - uzupełnia.
- - - - - - - - 
Nie mam złudzeń. W publikacji Wprostu nie chodzi pewno o prawdę. Po prostu idzie rewolucja pałacowa - i w jej ramach prawda zaczyna przesiąkać i wyciekać - w końcu kiedyś ktoś musiał zacząć sypać. I sypie się coraz bardziej, a dni Tuska zaczynają się kończyć. Odpowiedzialni najważniejsi - pozbędą się tych odpowiedzialnych, którzy są najbardziej widoczni na arenie, i staną się odpowiedzialnymi publicznie; aż do tej pory kryto ich gazwyborowo. Teraz "narracja" się zmienia - nowa jej wersja ich zmiecie. Taki scenariusz dawno już był głoszony (nawet i mnie się coś zdarzyło, w "kanapoprzepowiedni"...). Cóż. Kryzys idzie i coś, ba, cokolwiek lemingi na żer muszą dostać...
- - - - - - - - -
A kanapoprzepowiednię własną - spisaną 14 X 2010 - ośmielę się zacytować:

 

[punkt 4.]
...istnieje [...] możliwość, że Rząd & Platforma, a przede wszystkim najważniejsi jego Przedstawiciele mogą [...]  z hukiem odpaść z gry, a cały obecny układ władzy przewróci się do góry nogami wskutek – pozornie – nacisku opinii publicznej.

Bezpośrednią przyczyną (to znaczy pretekstem, ale nie przyczyną główną) takiego „przewrócenia się” mogłoby być celowe i nie budzące wątpliwości „ujawnienie” (przez... – potrzebne dopisać...) konkretnych szczegółów śledztwa smoleńskiego bądź nawet całego mechanizmu (prawdziwego? wykoncypowanego? – niepotrzebne skreślić) smoleńskiej katastrofy/zamachu (niepotrzebne skreślić).

Ale uwaga: w żadnym razie nie będzie to (miało) oznaczać zwycięstwa obecnej opozycji.

[paaaanie! ta "opozycja" też jest pozorna! MD] 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.