Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd arrow Barbarzyńska moda
Saturday 24 October 2020 04:54:57.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Barbarzyńska moda Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
13.10.2012.

Barbarzyńska moda

 

Szanowni Państwo!

 

   Czy jesteście zadowoleni z obecnej mody? Ja jestem w pełni usatysfakcjonowana. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się widzieć tyle brzydoty na raz. Ktoś może spytać gdzie tu powód do satysfakcji? A no jest! W kolosalnej oszczędności czasu i pieniędzy. Znalezienie w sklepach czegoś ładnego i przydatnego zarazem jest porównywalne z  nadzieją na główną wygraną w totka. Dlatego dodzieram resztki świetności i czekam na lepsze czasy.

   Tego modelu postępowania nie da się jednak zastosować w polityce. Jeżeli nie pójdę na wybory (tak, jak nie poszłam do sklepu), to inni wybiorą za mnie, ale z zapłaty nikt mnie jednak nie zwolni a to może mnie i nas wszystkich bardzo drogo kosztować. Spójrzmy realnie na rzeczywistość. Warto o tym pamiętać.

   Ale wróćmy do mody. Starożytni Rzymianie uważali, że spodnie to ubiór barbarzyńcy, który wolnemu, światłemu obywatelowi imperium nie przystoi. Przez wieki noszenie spodni upowszechniało się jednak, może przez jazdę konną? Z czasem mężczyźni (z wyjątkiem Szkotów) nie mieli wyboru. Niewiasty opierały się tej barbarzyńskiej modzie aż do połowy wieku XX, żeby wreszcie w wieku XXI ulec całkowicie. Teraz młoda czy stara, chuda czy gruba – spodnie nosić musi czy jej się to podoba, czy nie.

 

   Moda nie znosi sprzeciwu i nie dotyczy to wyłącznie ubiorów. Obecnie, osoba modna nie powinna wychodzić za mąż, tylko żyć w konkubinacie, no chyba, że partner jest tej samej płci. Wtedy przeciwnie, powinna walczyć o prawo zaślubin.

 

Do następnej soboty. Pozdrawiam

 

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl

 

P.s. 1) http://wpolityce.pl/wydarzenia/36886-nasz-wywiad-marcin-wolski-o-filmie-smolensk-2010-to-bedzie-film-ktory-da-sie-zamknac-slowami-powiedzcie-ze-to-nie-byl-zamach

 

P.S. 2) A może byśmy tak założyli nowy, niezależny samorządny kabaret? Chętnych zapraszam do współpracy.

==================================

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę p. t.

 

Posiedzenie rządu

 

Występują: Premier oraz ministrowie resortów: Szkolnictwa Umiarkowanego i Lasów Państwowych, czyli w skrócie SzUm i Las, Ministerstwa Pracy, czyli Bonus, Ministerstwa Zdrowia, Bajer, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, czyli Moc, oraz Szara Eminencja Grasow czyli w skrócie Gras.

 

   

Premier Podobno z edukacją jesteśmy w lesie.

 

SzUm i Las Przeciwnie. Właśnie odnotowaliśmy znaczący sukces. Dzięki umowie z firmami niemieckimi nasi najzdolniejsi uczniowie, po zdaniu egzaminów w języku niemieckim od razu wyjeżdżają na kontrakty.

 

Bonus W ten sposób zmniejszamy bezrobocie!

 

Premier – A jak sprawują się pracownicy Lasów Państwowych?

 

SzUm i Las – Rozumieją sens reorganizacji przed prywatyzacją i konieczność ograniczania administracji. Musieliśmy w związku z tym powołać dodatkowo pięciu nowych wiceministrów, ich biura itd., ale proszę się nie obawiać – wszystko już zostało sfinansowane.

 

Premier – To dobrze. A co nowego z „Amber Gold”?

 

Gras Na szczęście nic. Tym pociągnięciem z likwidacją małych sądów odwróciliśmy uwagę. Tylko nie wiem na jak długo.

 

Premier – Podobno środowiska sędziowskie nie są zachwycone.

 

Gras – To nie zawsze nasz elektorat, a jeśli nawet, to i tak się opłaca. Coś przecież mediom trzeba było rzucić. Nie mogą w kółko zajmować się jakimiś plotkami, czy innymi tematami zastępczymi. Nawet sam Osiołowski może nie wystarczyć.

 

Premier A swoją drogą ciekaw jestem kto z was podsunął mu ten pomysł z żądaniem zapłaty za ekshumacje? Dobre. Ale wróćmy do spraw bieżących. Zaczynają wywlekać sprawy sprzed lat.

 

Gras Chodzi o trumny? Już się tym zajęliśmy. Winni zostaną ukarani.

 

Premier Jak to?

 

Gras Winni przecieku, oczywiście.

 

Premier A to nie był przeciek kontrolowany? (Gras milczy) Rozumiem. Protest pielęgniarek zażegnany, mam nadzieję? 

 

Bajer Incydent bez znaczenia. Najważniejsze, że została uchwalona ustawa o przymusowym szczepieniu. Koncerny farmaceutyczne bardzo nas chwalą.

 

Moc Nie tylko one. Nareszcie mamy broń bezpośredniego przymusu, jakiej mogą pozazdrościć nam wszelkie służby specjalne. Opornego obywatela można zaszczepić siłą i to w obliczu prawa!

 

Premier A co z pacjentami? Nadal narzekają?

 

Bajer Nimi bym się nie przejmował, panie premierze. To chorzy ludzie!

 

KURTYNA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.