Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow MASONI - już jawnie arrow Masoński świat (3)  samorządy
Thursday 22 April 2021 16:23:20.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Masoński świat (3)  samorządy Drukuj Email
Wpisał: Stanisław Krajski   
16.10.2012.

Masoński świat (3) – samorządy

 

Masoneria przeciwko Polsce

 

Stanisław Krajski 

- Masoneria rytu francuskiego zaktywizowała się w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że wzorem włoskiej loży P2 sięga w naszym kraju po władzę. Będę śledził jej kroki.

Samorządy stanowią w znacznej mierze o podmiotowości społeczeństwa i zdrowiu jego życia. Są istotnym elementem demokracji we współczesnym jej znaczeniu. W Polsce są spatologizowane lub zlikwidowane. Władzę przejmuje masoneria.

 Gen. Franco wprowadził w Hiszpanii dyktaturę. Jego program brzmiał: „Rodzina, praca, samorząd”. Ta dyktatura była zatem tylko na poziomie ogólnopaństwowym. Lokalnie Hiszpanie mieli dużo swobody.

W Polsce dyktatura ma miejsce również na poziomie lokalnym. Samorząd terytorialny jest tylko formalnie. Ogranicza go szalenie prawo unijne i państwowe. Nie maja żadnych istotnych możliwości ustawodawczych. Te swobody, które pozostały są iluzoryczne. Samorządami rządzą w większości wypadków partie polityczne, które nie myślą lokalną wspólnotą, ale interesem partyjnym i dodatkowo, (o tyle o ile muszą) populistycznie (przez co często szkodzą wspólnocie lokalnej).

Samorządy środowiskowe, zawodowe i gospodarcze już w Polsce, tak naprawdę nie istnieją. Te wspólnoty są zatem całkowicie ubezwłasnowolnione.

 Podstawowe dla państwa w porządku cywilizacji, kultury, opinii publicznej i przyszłości w wielu porządkach są uniwersytety. Powinny one posiadać jeden tylko cel – konserwacja i rozwój cywilizacji i kultury, konserwacja i rozwój wiedzy, mądrość i kształtowanie świadomości i opinii społecznej w porządkach fundamentalnych (żadnych celów praktycznych; te należą do wyższych szkół zawodowych).

Mogą one realizować ten cel jedynie przy posiadaniu pełnej autonomii (autonomię taką należałoby nadać uniwersytetom w Polsce dopiero po wyleczeniu ich z chorób i patologii, które zaszczepił w nich komunizm).

Uniwersytety w Polsce XXI w. nie realizują już w żadnym stopniu swojego podstawowego celu. Stały się bowiem szkołami (a raczej szkółkami) zawodowymi, całkowicie ubezwłasnowolnionymi (samorząd i podmiotowość kadry nie ma już miejsca).

Inne samorządy (zawodowe i gospodarcze) zostały zlikwidowane, w ogóle nie powstały lub zostały ubezwłasnowolnione i funkcjonują marginalnie i formalnie). Ich władzę przejęła wprost masoneria i koncerny (też w całości lub znacznej mierze masoneria).

W każdym ustroju państwa będącego państwem narodu czy wolnego społeczeństwa samorządy musza spełniać istotną rolę. O zakresie ich kompetencji (które mogą być bardzo daleko idące) decyduje już forma ustroju politycznego, którego istotnym elementem jest samorząd (nawet w monarchii samorząd może spełniać ważną rolę).

Masoneria ubezwłasnowolnia najpierw narody i społeczeństwa, potem państwa. Tak buduje swoją władzę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.