Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 75 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow obrona NIEPODLEGŁOŚCI, demonstacje arrow Gazeta Polska chce podzielić Marsz Niepodległości?
Friday 03 April 2020 08:54:01.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Gazeta Polska chce podzielić Marsz Niepodległości? Drukuj Email
Wpisał: Jan Smoter   
16.10.2012.

Gazeta Polska chce podzielić Marsz Niepodległości?

Jan Smoter

http://fkultuze.nowyekran.pl/post/77036,gazeta-polska-chce-podzielic-marsz-niepodleglosci

Sakiewicz najwyraźniej w Marszu Niepodległości chce i nie chce iść zarazem. Organizatorzy na razie milczą, choć na facebookowych profilach piszą: "Chroń nas Panie Boże od przyjaciół, z wrogami poradzimy sobie sami!"

Na jednym z serwisów czytam tytuł artykułu:

"Sakiewicz: "Kluby "Gazety Polskiej" i ja osobiście postanowiliśmy oficjalnie włączyć się w marsz niepodległości". Ale pójdą osobno?"


W opublikowanym dziś tekście redaktor naczelny Gazety Polskiej uzasadnia swoje poparcie dla Marszu Niepodległości, ale robi to w sposób, jak z kiepskiego dowcipu o pannie, co to "i chciałaby i się boi":

"Włączając się w marsz niepodległości nie zamierzamy identyfikować się ze wszystkimi jego uczestnikami. Jesteśmy przeciwni radykalnym sprzecznym z polską tradycją  - Rzeczpospolitej wielonarodowej i wielowyznaniowej -  hasłom. Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek przemocy i łamaniu prawa. Dlatego też kluby "Gazety Polskiej" będą szły we własnym sektorze, powołają własne służby porządkowe i będą odpowiadać przede wszystkim za siebie."

Dziwne, nieprawdaż? Nie wiem jakie są ustalenia pomiędzy organizatorami Marszu a GP, ale trochę specyficzny jest  ten "marsz w Marszu". No i dystans do "niektórych uczestników". Od 2010 roku w Marszu idą środowiska najróżniejsze, zdając sobie sprawę ze swojej różnorodności i wcale się ze sobą nie utożsamiając. Po co takie dodatkowe zaklęcia? Czyżby Sakiewicz chciał iść drogą Korwina-Mikke, który najpierw uczestniczył w Marszu, by później, gdy zginął w tłumie w 2011, wymyślać swoje imprezy i opowiadać jakieś niestworzone historie? [no, koryguję: stworzone, stworzone! MD]

Organizatorzy na razie milczą na temat tego dziwnego tekstu, choć szef Młodzieży Wszechpolskiej, Winnicki, napisał na swoim facebookowym profilu: "Chroń mnie Panie Boże od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam!", chyba nawiązując tym samym do dzisiejszej sytuacji. W prawicowym internecie buzuje. Sakiewicz zgarnia cięgi nawet wśród nie-endeckiej publiki.

Pojawia się pytanie - czy naczelny Gazety Polskiej chce rozegrać Marsz pod siebie? A może rozegrać go w ogóle? Podkreślanie dystansu i argumentacja jaką stosuje są rodem wyjęte z Gazety Wyborczej, co dodatkowo sprawia, że rzecz pachnie nieładnie.

W zeszłym roku Kluby Gazety Polskiej uczestniczyły w Marszu całkiem licznie, pomimo, że szef GP ich do tego nie wzywał. Miejmy nadzieję, że, niezależnie od manewrów redaktora naczelnego, w tym roku będzie podobnie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.