Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd arrow Traktat o dobrej robocie
Saturday 24 October 2020 05:04:42.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Traktat o dobrej robocie Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
20.10.2012.

Traktat o dobrej robocie

 

Szanowni Państwo!

 

    Czerpiąc wiedzę o życiu ze współczesnych seriali telewizyjnych odnosi się wrażenie, że wszystko to, co dzieje się poza seksem jest marginalnym dodatkiem, niewartym uwagi. Tematu takiego, jak satysfakcja z dobrze wykonanej pracy nie porusza się wcale, a „Traktat o dobrej robocie” autorstwa Tadeusza Kotarbińskiego jesteśmy skłonni przypisywać epoce słusznie minionej. Tylko czy na pewno minionej?

    Jak popatrzyć na wyniki pracy budowniczych dróg, stadionów, metra, tuneli, kolei, itd., to trudno mówić tu o jakiejkolwiek satysfakcji z wykonania dobrej roboty. 

    A może satysfakcja przychodzi dopiero na odpowiednim szczeblu kariery? Taki na przykład Rostowski wygląda na zadowolonego z siebie, może pozwolić sobie na wyśmiewanie opozycji, której projekty wymagałyby nakładów kilkudziesięciu miliardów złotych, a w tydzień później nie widzi problemu w wygospodarowaniu kilkuset miliardów złotych na projekty przedstawione przez premiera. Głupota? Raczej cynizm. Przecież nikt zdrowo myślący nie wierzy, że jakiekolwiek obietnice premiera zostaną spełnione.

    Ciężko pracować oczywiście można, jak ktoś to lubi, ale nie łudźmy się pazernych bankierów i tak nie nasycimy.

 

    Do następnej soboty. Pozdrawiam

 

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl

 

P.s. jeśli ktoś nie zna jeszcze tego artykułu, to polecam

 http://niepoprawni.pl/blog/1055/aby-rozumiec-rzeczywistosc-trzeba-znac-te-fakty

 

=====================================================

 

Teatrzyk Zielony Śledź

ma zaszczyt przedstawić sztukę p. t.

Kolokwium         

 

Występują: Mentor oraz jego słuchacze: Nowa, Młoda dziennikarka, Prowokator.

 

Mentor Widzę, że poznaliście już nową koleżankę. Nie wiecie może jednak, że jej dziadkiem jest sam generał...

 

Nowa – Wolałabym nie ujawniać nazwiska dziadka.

 

Mentor No proszę, jaka skromna! Dobrze, przejdźmy w takim razie do małego sprawdzianu. Jak należy przedstawiać w mediach katastrofy lokalne?

 

Młoda dziennikarka Jako sukces rządu, bo gdyby nie rząd, to katastrofa mogła być większa.

 

Prowokator Zaniedbania opozycji.

 

Nowa Zamilczeć na śmierć.

 

Mentor Wszystkie odpowiedzi są poprawne. Przeanalizujmy je na konkretnym, chociaż drobnym przykładzie nie zamykającego się dachu nad stadionem w czasie ulewy.

 

Młoda dziennikarka – Rząd znowu zdał egzamin. Jeśli byli w ogóle jacyś winni, to zostaną kiedyś pociągnięci do jakiejś odpowiedzialności.

 

Mentor – Brawo. Chodzi właśnie o ten stopień nieokreśloności!

 

Nowa Mecz jest najważniejszy i o takim incydencie nie warto w ogóle wspominać, albo jeśli już, to pokazać jak szybko działa sąd i jak jest pobłażliwy dla kibica, który wtargnął na zalany wodą stadion.

 

Prowokator Gdyby nie niechętny stosunek opozycji, to do incydentu w ogóle by nie doszło. W tym miejscu należy podeprzeć się autorytetem moralnym i naukowym zarazem, w postaci niezastąpionego posła Osiołowskiego.

 

KURTYNA

 

===========================================

Komentarz :

Szanowna Pani,

Tekst jest świetny ale nie dla starych czy młodych lemingów. Przecież oni NIC nie wiedzą o prof. Kotarbińskim i o Jego traktacie. Co więcej, dla nich określenie „satysfakcja wykonania dobrej roboty” jest tekstem całkowicie niezrozumiałym bo sformułowanym w obcym im języku.

A więc szkoda czasu i atłasu Waćpani.

Według mnie z lemingami trzeba postępować tak samo jak z ruskimi. A na tych drugich niezawodną receptę dał nam już imć. Mikołay Rey :

…”z ruskiem godziwey gadki nie masz bo plemię złodzieyskie. Przeto każdy dyskurs zaczynay dawszy wprzódy w pysk!”…

 

A więc zejdźmy na ziemię i do dzieła!

 

Z szacunkiem,

Adam Ferch

Zmieniony ( 21.10.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.