Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Mów do ...(??!) arrow Opole: Prezydent Zembaczyński (PO) w obronie kłamstwa
Thursday 28 January 2021 16:35:18.31.
migawki
 

31.01.2021 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

                                 30.01.2021 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Opole: Prezydent Zembaczyński (PO) w obronie kłamstwa Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
24.10.2008.

Opole: Prezydent Zembaczyński (PO) w „obronie” kłamstwa

Prezydent Opola wycofał się ze spotkania z dr Sławomirem Cenckiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie z dr Sławomirem Cenckiewiczem [nie tylko współautorem książki SB a Lech Wałęsa, ale także autorem prawie stu publikacji naukowych] 29 października 2008 na godzinę 17 w sali im. Karola Musioła w Ratuszu.
To zaproszenie nie jest już niestety aktualne. Prezydent Zembaczyński uległ atakowi lokalnego oddziału gazety wyborczej oraz naciskom partyjnych władz PO i wycofał się z organizacji spotkania, które już rozgrzewało atmosferę w mieście. W tej sytuacji honor stolicy województwa zdecydowało się ratować Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej. Szanownego gościa przyjmiemy i ugościmy. Spotkanie na pewno się odbędzie w zbliżonym terminie. [Choćby i w stodole w którejś z okolicznych wsi.] O szczegółach poinformujemy wkrótce.  W każdym razie O.S.P.N. Zaprasza na spotkanie!

 

A oto, jak relacjonuje Rzepa:

http://www.rp.pl/artykul/182403,208868_Prezydent_Opola_odwoluje_wieczor_autorski_Cenckiewicza_.html

Prezydent Opola odwołuje wieczór autorski Cenckiewicza

Cezary Gmyz , Jarosław Kałucki 23-10-2008,

Historyk, współautor głośnej książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii", 29 października miał promować również swą nową książkę "Sprawa Lecha Wałęsy". Prezydent miasta Ryszard Zembaczyński (PO) odwołał imprezę.

O wieczór autorski Cenckiewicza w Opolu zabiegał wiceprezydent Arkadiusz Karbowiak, bezpartyjny, ale o prawicowych poglądach. - Początkowo miał się odbyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale niedawno dostałem informację z opolskiego urzędu, że wieczór autorski został przeniesiony do ratusza - wspomina Cenckiewicz.

Taką decyzję podjął wiceprezydent Karbowiak. - To nie kwestia szczególnego uhonorowania, lecz wielkości pomieszczenia, choć nie zaprzeczam: uważam Sławomira Cenckiewicza za dobrego historyka, który wydał bardzo ważną książkę.

Awantura wybuchła, gdy o sprawie poinformował lokalny dodatek "Gazety Wyborczej" na swoich stronach internetowych. Tekst zatytułowano "Opole uhonoruje oskarżającego Wałęsę o agenturalność?", przeciwstawiając nazwisko Cenckiewicza m.in. Normanowi Daviesowi i Ryszardowi Kaczorowskiemu, którzy gościli w sali im. Karola Musioła.

- Otrzymałem informację od prezydenta miasta, że impreza jest odwołana - mówi Karbowiak i przyznaje, że burza rozpętała się zaraz po artykule "GW". - Decyzję o cofnięciu zaproszenia podjął prezydent Ryszard Zembaczyński. Nie podano przyczyn, a ja się o nie nie dopytywałem.

Dziś władze miasta mają wydać oświadczenie w tej sprawie. - Przyczyn również nie podamy - zaznacza Karbowiak.

Jeszcze wczoraj wieczorem wiceprezydent Karbowiak telefonicznie przepraszał Cenckiewicza. - Mówił, że są naciski PO z Warszawy na prezydenta, by pod żadnym pozorem nie angażować się w imprezy z udziałem mojej osoby - opowiada Cenckiewicz. - Jeśli partia rządząca ingeruje w to, jakie miasta zapraszają jakich historyków, to pozostawiam to bez komentarza.

Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta Opola: - Mogę potwierdzić jedynie fakt, że zapadła decyzja o odwołaniu spotkania z panem Cenckiewiczem.

Rzecznik nie chce odpowiedzieć, czy była to decyzja prezydenta Zembaczyńskiego. - Mam tylko do przekazania komunikat o odwołaniu spotkania - mówi. Czy taka decyzja mogła zapaść ponad głową prezydenta Opola? - To tylko opinie tych, którzy je formułują - odpowiada rzecznik Pietrucha.

Na czwartkowej sesji rady miasta zjawili się przedstawiciele Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, którzy podjęli się zorganizowania wieczoru autorskiego Cenckiewicza.

Rozdawali kopie pisma do prezydenta Opola z apelem o udostępnienie sali na spotkanie. - Argumentowali, że w Opolu są mieszkańcy, którzy mają prawo dowiedzieć się o podstawy tez zawartych w jego książce, a na spotkanie mogą przyjść przeciwnicy autora i zadawać niewygodne pytania - relacjonuje treść apelu wiceprezydent Karbowiak.

- To decyzja skandaliczna, szokująca i oburzająca - komentuje w liście otwartym zachowanie prezydenta Opola Sławomir Brzeziński, były przewodniczący rady miejskiej, a obecnie radny Opola. - W tej decyzji została naruszona podstawowa zasada demokracji, dotyczące swobody wygłaszania swoich poglądów. Z drugiej strony trudno temu się dziwić, skoro obecny Prezydent Opola czynnie wspierał działalność systemu komunistycznego będąc wicewojewodą opolskim przed rokiem 1989.

Brzeziński zapewnił, że wieczór autorski się odbędzie.

Rzeczpospolita, 24 X

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.