Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow bieżące 12 arrow "Sytuacja jest imponująca!" - nie straszny nam żaden kryzys.
Tuesday 28 January 2020 23:47:47.28.
W Y S Z U K I W A R K A
"Sytuacja jest imponująca!" - nie straszny nam żaden kryzys. Drukuj Email
Wpisał: Piotr Tomczyk   
27.10.2012.

"Sytuacja jest imponująca!" - nie straszny nam żaden kryzys.

 

Z pamiętnika Donalda Cudotwórcy

Piotr Tomczyk http://www.naszdziennik.pl/wp/13457,z-pamietnika-donalda-cudotworcy.html

Czwartek, 18.10.2012 r.

Angela chce utworzyć osobny budżet dla państw strefy euro. Uznałem, że narzekanie na Niemców byłoby nieeleganckie. Będziemy powtarzali, że na nasze 300 miliardów polują tylko Brytyjczycy. Radek ma już pomysł na zastraszenie Davida z Londynu. Moglibyśmy opublikować w internecie jakieś kompromitujące go informacje, a jego deklaracje podatkowe wysłać do Mińska! Powinien słyszeć o tym, że regularnie wysyłamy na Białoruś różne dokumenty.

Piątek, 19.10.2012 r.

Igorek wymyślił fajne uzasadnienie dla naszej zgody na nowe propozycje podziału unijnego budżetu. "Nie wyrazimy zgody na nic, co dla Polski jest niekorzystne, ale nie będę unosił się romantycznie, ryzykując przyszłość Polski tylko dlatego, że tego chce Jarek z PiS-u". A co z budżetem dla strefy euro? Angela zgodziła się, żebyśmy zmienili jego nazwę ("instrument rozwoju strefy euro" czy jakoś podobnie) i dzięki temu możemy mówić o naszym kolejnym sukcesie!

Sobota, 20.10.2012 r.

W mediach ktoś znowu przestawił wajchę... Już nawet najbardziej opiniotwórczy dziennikarze boją się mnie popierać. Igorek rozmawiał z Kamilkiem z zaprzyjaźnionej telewizji. Pytał, skąd bierze się ta coraz silniejsza krytyka rządu. "To już nie ten sam Donek, to nie ten powab, nie ten świeży język polityki, jakim się posługiwał" - tłumaczył się z krytykanctwa Kamilek. A Bronek i Grzesiu podobno z każdym dniem stają się coraz bardziej powabni.

Niedziela, 21.10.2012 r.

Musimy wrócić do naszych dawnych narracji medialnych. Jak to było? "Polska zasługuje na cud gospodarczy"... Chłopaki od pijaru przygotowali materiały dla Sławka. "Będziemy remontowali dworce. Wyremontujemy 1300 kilometrów linii kolejowych rocznie. Będą nowe i czyste pociągi. Polacy zasługują, by wreszcie jeździć czystymi pociągami. Za dwa lata pojedziemy, koleje będą jeździły z prędkością 200 kilometrów na godzinę!". Do stadionów wrócimy później.

Poniedziałek, 22.10.2012 r.

W sprawie Stadionu Narodowego trochę się pospieszyłem. Niepotrzebnie obiecywałem, że nie będzie litości dla nikogo, kto cokolwiek zawalił. Nie po to wydawaliśmy 2 miliardy złotych, żeby nam przez stadion spadały sondaże, ale... z wyników ostatnich sondaży wynika, że wyborcy uważają Joasię za najgorszego ministra rządu! Na drugim miejscu jest Bartuś z ministerstwa zdrowia, a na trzecim ja. Joasia jest mi potrzebna. Żadnych zmian w rządzie nie będzie!

Wtorek, 23.10.2012 r.

To była fajna, marketingowa zagrywka. Nie czekając na jakiekolwiek ustawy, ogłosiłem, że zabiegi in vitro będą finansowane z budżetu państwa. W ramach programu prowadzonego przez ministerstwo Bartusia. Takie decyzje wymagają odwagi. Chorym brakuje pieniędzy na lekarstwa. Pielęgniarki chcą podwyżek. Pieniędzy z budżetu państwa chcieliby nauczyciele, emeryci, bezrobotni... I wszyscy dostaną! Na sfinansowanie in vitro.

Środa, 24.10.2012 r.

Jan Antony, czyli nasz "Jacek" z ministerstwa finansów, wyliczył aktualny wskaźnik zadłużenia Polski. "Sytuacja jest imponująca!" - obwieścił "Jacek". W 2011 roku dług wzrósł do wartości 56,4 proc. produktu krajowego brutto! Mielibyśmy przyznać się do przekroczenia granicy 55 proc. PKB? "Donek, to tylko wyliczenie według metody unijnej! My sobie sami wyliczamy dług na 53,5 proc." - uspokoił mnie "Jacek". Z takim rachmistrzem nie straszny nam żaden kryzys.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.