Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow W sprawie smoleńskiej jak za komunizmu mamy strach, odwagę i cenę jaką się za nią płaci
Sunday 07 March 2021 06:53:29.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
W sprawie smoleńskiej jak za komunizmu mamy strach, odwagę i cenę jaką się za nią płaci Drukuj Email
Wpisał: Jadwiga Staniszkis   
31.10.2012.

W sprawie smoleńskiej jak za komunizmu mamy strach, odwagę i cenę jaką się za nią płaci

 

Młodzi ludzie, którym komunizm kojarzy się z absurdami i surrealizmem „Misia” Barei, dziś mogą poczuć coś z tamtej rzeczywistości. Strach, odwagę i cenę jaką się za nią często płaci

 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/39616-poruszajace-slowa-prof-staniszkis-w-sprawie-smolenskiej-jak-za-komunizmu-mamy-strach-odwage-i-cene-jaka-sie-za-nia-placi

 

 

Poruszające słowa prof. Staniszkis

 

Zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis wbrew szumowi medialnemu wtorek był ważnym dniem dla wyjaśnienia prawdy o tragedii smoleńskiej. Oto bowiem prokuratura wojskowa przyznała, że pierwsze jej własne badania pirotechniczne zostały wykonane dopiero we wrześniu 2012:

I że nie wykluczają one (choć – wbrew „Rz” – nie potwierdzają jednoznacznie, bo to wymaga dalszych badań) materiału wybuchowego w Tu-154M

- stwierdza socjolog w swoim stałym felietonie na łamach Wirtualnej Polski podkreślając też - jak stwierdza - "dramatyzm wystąpienia dowódcy Jaka-40, przełamującego w sposób widoczny swój strach. I płaczącego ojca nawigatora z Tu-154M". I dalej:

A w tle - negocjowanie (Tusk z kim? Czy także ze stroną rosyjską?) tego, co będzie przedstawione jako „prawda”; z Grasiem mówiącym o trwającym od rana spotkaniu w kancelarii premiera, zastraszanie świadków (także o los rodziny), bezczelne krętactwa służalczych dziennikarzy.

Państwo, któremu nie można ufać. Ponawiane w ostatnich tygodniach ataki na Prokuratora Generalnego Sermeta i pomysły Gowina na reformę prokuratury – czy to też były próby zastraszania?

Obserwowałam na ekranie twarz porucznika Wosztyla w czasie wypowiedzi na posiedzeniu zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej. Dzień wcześniej tragicznie zmarł jego kolega, kluczowy świadek w sprawie. Porucznik bał się, a jednak potwierdził zeznania wskazujące, że stenogram z czarnych skrzynek Tu-154M sporządzony przez MAK, był sfałszowany.

Prof. Staniszkis podkreśla, że całe życie pod komunizmem, co pamięta z własnej biografii, było strachem i wysiłkiem jego przezwyciężania:

Upokorzeniem gdy milczało się, zamiast dawać świadectwo prawdzie. Bohaterstwem było nie dokonywanie rzeczy wielkich, ale codzienne zwyciężanie z własnym strachem. Młodzi ludzie, którym komunizm kojarzy się z absurdami i surrealizmem „Misia” Barei, dziś mogą poczuć coś z tamtej rzeczywistości. Strach, odwagę i cenę jaką się za nią często płaci

- podkreśla Autorka felietonu na wp.pl.

gim, źródło: Wirtualna Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.