Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "SMOLEŃSK" 12/IV arrow Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe
Sunday 07 March 2021 06:45:14.32.
migawki

         Łomża, sobota: Publiczny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski

   Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe Drukuj Email
Wpisał: Jan Piński   
31.10.2012.

To Rosjanie będą badać czy były materiały wybuchowe w Tupolewie

 

“Правда” через пол года !

 

Jan Piński http://janpinski.nowyekran.pl/post/78407,to-rosjanie-beda-badac-czy-byly-materialy-wybuchowe-w-tupolewie

 

Próbki pobrane przez polskich biegłych w Smoleńsku będą badać rosyjscy eksperci - informuje "Rzeczpospolita".

Najwcześniej za pół roku dowiemy się, czy prokuratora wykluczy obecność na wraku Tu-154 śladów materiałów wybuchowych. Tyle ma trwać analiza próbek pobranych przez polskich prokuratorów podczas ostatniego pobytu w Smoleńsku.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk przyznał „Rz”, że próbki, które wskazali biegli, są w Rosji. – Zostały one wytypowane przez polskich biegłych na podstawie wskazań urządzeń, które wykazały obecność cząstek wysokoenergetycznych. Źródła ich pochodzenia mogą być przeróżne – mówi Martyniuk.

Dodaje, że próbki te zostaną dopiero do Polski sprowadzone w ramach pomocy prawnej. Nie ma więc żadnej pewności, że materiał ten trafi do Polski. (...)

Tymczasem ustalenie prawdy stało się okazją do ostrej wymiany zdań między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem. Mówiąc o obecności materiałów wybuchowych na wraku tupolewa, lider PiS powiedział o zbrodni i domagał się dymisji rządu. W odpowiedzi premier stwierdził, że nie sposób ułożyć sobie życie w jednym państwie z takimi osobami jak Jarosław Kaczyński.

„Rz” napisała, że zespół polskich prokuratorów i biegłych pirotechników, który przez miesiąc badał elementy wraku prezydenckiej maszyny oraz miejsce, w którym się rozbiła, znalazł ślady trotylu i nitrogliceryny. W odpowiedzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwołała konferencję prasową, podczas której jej szef płk Ireneusz Szeląg początkowo ostro dementował nasze informacje. – Biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154 – mówił płk Szeląg.

Po kilku minutach złagodził stanowisko. Tłumaczył, że aparatura pomiarowa wskazywała obecność materiałów wysokoenergetycznych w próbkach pobranych z wraku. Pułkownik Szeląg nie był w stanie stwierdzić, o jakie materiały chodziło, nie wykluczył jednak, że może chodzić o materiały wybuchowe. W rzeczywistości więc szef warszawskiej Wojskowej Prokuratury Okręgowej nie tyle wykluczył obecność na wraku trotylu i nitrogliceryny, ile stwierdził, że mogły się one tam znajdować, ale nikt jeszcze tego nie zbadał.

Przyznał, że aby ostatecznie potwierdzić lub zdementować obecność na wraku materiałów wybuchowych, biegli będą potrzebowali pół roku. Nie wiadomo jednak, dlaczego płk Szeląg wyznaczył akurat taki termin, bo polscy biegli nie zaczęli jeszcze badać materiału pobranego w Smoleńsku.

Więcej: http://www.rp.pl/artykul/192639,947562-Smolenski---Prawda-za-pol-roku.html

=============================

 Z rzepy:

Spóźnione badania

Jak się okazuje, zarówno raporty komisji Millera, jak i Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Tatiany Anodiny zostały przygotowane bez szczegółowych badań na obecność substancji wybuchowych. Badania, jakie przeprowadzili polscy prokuratorzy i biegli,  były pierwszymi tak szeroko zakrojonymi czynnościami mającymi potwierdzić lub zaprzeczyć obecności środków wybuchowych. Jak mówił w kwietniu 2012 r. prokurator generalny Andrzej Seremet, wykluczając wybuch na pokładzie, oparto się na badaniach rosyjskich. Zostały one przeprowadzone 12 i 13 kwietnia 2010 r.

 

======================================================================

 Bloger yurko:

Слава России!!!
Слава России!!! Слава нашей Родине и смерть ее врагам!!!

Taki dostałem komentarz pod notką
http://cudwcielonegoducha.nowyekran.pl/post/78197,klamstwa-mieszczucha
Zmieniony ( 31.10.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.