Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 71 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow publicyści INNI arrow AUTORYTETY Z KOZICH BOBKÓW
Wednesday 21 April 2021 07:05:51.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
AUTORYTETY Z KOZICH BOBKÓW Drukuj Email
Wpisał: Alina   
31.10.2012.

AUTORYTETY Z KOZICH BOBKÓW

[przypomniano mi następujący artykuł i wywiad. Sądzę, że warto opublikować. MD]


Alina  26-04-08 http://forum.ojczyzna.pl/read.php?f=3&i=16856&t=16856


           
Muszę się lekko cofnąć w czasie - do soboty 1.03.2008, Wtedy to w TVP2 ukazał się program - wywiad Alicji Resich-Modlińskiej z panią profesor Jadwigą Staniszkis.

W sobotę normalny człowiek wypoczywa lub sprząta dom. Nienormalny - jak ja, która odważyłam się "prowadzić własną działalność gospodarczą" - pracuje. I tak pracując w domu, miałam włączony podgląd na to co nadaje telewizja. Wywiad poświęcony był jak się później zorientowałam najnowszej książce pani prof., która opowiada o swoim życiu.

Red. ARM zahaczyła o wątek pożycia z Ireneuszem Iredyńskim, że to nie była idylla. Pani prof. opowiedziała, że często chodziła obolała i musiała ukrywać siniaki. Tu ze zdziwieniem oderwałam oczy od komputera i przerzuciłam na telewizor, bo to niesamowite zjawisko - kobieta, mądra niby, a pozwala się latami katować mężczyźnie? Coś mi tu nie gra.

Słucham dalej z większą uwagą, a tu pytanie: "Czy to prawda że pani profesor paliła kozie bobki?"

Tu każdemu opada szczęka ze zdziwienia, czy dobrze słyszy, i czy to co słyszy to nie halucynacje. Ja też jak to opowiadam muszę powtórzyć, bo nie każdemu mieści się w głowie, że takie problemy można poruszać w publicznej telewizji w sobotnie popołudnie w rozmowie dystyngowanej pani redaktor z dystyngowaną panią profesor.

Odpowiedź - "Ależ tak! To było gdzieś na studiach, kiedy nie było tytoniu do fajki i ktoś z kolegów wpadł na taki pomysł. To były takie suche bobki. - A dawały jakieś efekty halucynogenne? – Nie, tylko inaczej śmierdziały".

Zaczęłam sobie przypominać swoje cielęce lata. I wiem na pewno, że nikt z moich znajomych nie wpadłby na taki pomysł - nawet, żeby tego typu substancje organiczne dotykać, a co dopiero "używać". "G" to "g" i nadaje sie tylko do nawożenia ziemi.

Co dla mojego otoczenia było oczywiste, dla otoczenia pani profesor już nie - bo kozie bobki są po prostu koszerne! To już moje tłumaczenie zjawiska, po obejrzeniu reportażu z kibucu. Pewnie w książce są nazwiska kolegów pani prof.. .

To jest poziom publicznej TVP po przejęciu władzy przez Platformę Obywatelską, bo red. Alicja R-M pojawiła się w TVP wraz z PO.

Nazajutrz po emisji wywiadu, media doniosły o śmierci ojca Jadwigi Staniszkis. Czy widział wywiad?

Jest wśród wciskiwanych nam przez media autorytetów jeden szczególny, o fizjonomii wielkiego koziego bobka. To człowiek znacznie młodszy od pani prof.

To człowiek, który w każdym niemal programie "Kawa na ławę" z wielką estymą perorował o prawie, swojej wyższości wynikającej ze znajomości prawa nad innymi uczestnikami "gadającego stołu".

To człowiek, który tworzył i uczestniczył w tworzeniu bezprawnego "prawa"

Jestem jedną z ofiar prawa pana profesora Ryszarda Kalisza (PZPR, SLD, LiD ,?, zausznik pez. Ala Kwaśniewskiego).

To za jego czasów wprowadzono przepis, że można przeprowadzić rozprawę sadową nie powiadamiając strony pozwanej w postępowaniu gospodarczym, czyli gdy powodem jest firma. Że jest to sprzeczne z prawami człowieka, prawem rzymskim i konstytucją - prof. Kozi Bobek chyba nie zauważył.

Do tego sądzi asesor bez mózgu i mam na piśmie wyrok sprzeczny z prawem. Moje odwołanie do sądu apelacyjnego okazało sie pisaniem na Berdyczów.

Ostatnio poseł Kalisz został postawiony na czele komisji sejmowej d/s śmierci Barbary Blidy, posłanki SLD, która popełniła samobójstwo gdy CBA chciało ją aresztować w sprawie mafii węglowej. Śledzenie tego na żywo nie zawsze jest możliwe a późniejszych relacji nie radzę oglądać, bo to klasyczne odwracanie kota ogonem. Lepiej już czytać stenogram.

Prof. Kalisz robi wszystko, żeby udowodnić, że to było morderstwo nie samobójstwo. W tym tygodniu media już podały, że nie ma odcisków palców na broni, z której zginęła BB, tzn są niewyraźne. Trzeba wiedzieć, że samobójstwo miało miejsce w łazience, samobójczyni mogła mieć mokre ręce, ale to nikogo nie obchodzi. Ani to że odciski to ślad tłuszczowy, jeśli ręce są odtłuszczone, to mogą nie zostawiać śladu.

Za tonę ekspertyz w tej sprawie będę musiała płacić korcie! Tylko dlatego, że jakaś pani robiła sobie kuku z własnej broni we własnym domu z własnej woli, bo nie chciała usłyszeć zarzutów w sprawie udziału w mafii węglowej. Dziś mieszkańcy Siemianowic Śląskich odkryli tablicę pamiątkową poświęconą "wielkiej Ślązaczce".

Czy mamy do czynienia z dwoma światami? Kto zadymia, czy ktoś znowu pali kozie bobki, a nam wmawia, że to amphora?

Prof. Kalisz brał w tym tygodniu udział w sejmowej komisji d.s praworządności. Gośćmi obrad byli członkowie najbliższej rodziny Krzysztofa Olewnika, młodego chłopaka, który został porwany w X 2002 roku i pomimo wielkiego okupu, zamordowany. Ojciec Krzysztofa, przedsiębiorca z Drobina k. Płocka, dotychczasowy wielki zwolennik i dobroczyńca SLD, przejrzał wreszcie na oczy i zobaczył w SLD to co inni widzą od dawna - wielką bezwzględną mafię, wielki cynizm, oszustwo, kłamstwo doskonale zorganizowane w policji i mediach.

Wystąpił przeciw Kaliszowi powstrzymując się w ostatniej chwili od wypowiedzenia słów, które ściągnęłyby na niego jeszcze większe kłopoty. Zarzucił Kaliszowi bezczynność, gdy osobiście prosił go jako ministra spraw wewnętrznych o pomoc, tj sprawdzeniu postępowania prokuratury. Siostra wykrzyczała, że nie wierzy już w państwo Polskie (pokładała wiarę w państwo Polskie urządzone i rządzone przez zdrajców Polski, stąd rozczarowanie).

Bardzo ciekawe było wystąpienie posła PiS, który w podobny sposób stracił córkę. Media przytaczały 1-2 zdania z jego długiego i ważnego wystąpienia. Nikt nie odtworzył zasadniczej części, poświęconej pomocy prawnej. Poseł stwierdził bez ogródek, że prawo w obecnej formie to fikcja. A prawnicy, adwokaci, detektywi czerpią z nieszczęścia rodziny wielkie osobiste korzyści dopóty, dopóki nie doprowadzą jej do bankructwa. Ofiary pozostawione są same sobie, nikt się nimi nie przejmuje.

Trzeba wiedzieć, że bandyci odebrali okup 300 000 euro. Czas - po wyborach, w których wygrał SLD, a które pewnie dużo kosztowały. Obaj porywacze ujęci za rządów PiS, popełnili dziwne samobójstwa w więzieniu. Jeden w lecie zeszłego roku - drugi - niedawno, pod nosem nowego ministra Ćwiąkalskiego. Na wszelki wypadek nikt nie przeprowadza sondy na wybranej reprezentacyjnej próbce obywateli, czy ci obywatele uważają, że bandyci sami się powiesili, w monitorowanych celach, w czasie, gdy z monitoringiem były problemy techniczne. Czy kozie bobki długo jeszcze będą nam wciskać smród?

SLD czyli ostatnio LiD się rozsypało. Dziś widziałam konferencję prasową Wojciecha Olejniczaka na tle całkiem innej tablicy - "Lewica". Bobku jeden napisz prawdę: jesteście "Lewizna"!

I to już bez skompromitowanych demokratów Geremka, bez bobkowej socjaldemokracji Borowskiego. Czy w tym interesie jest jeszcze Al Kwaśniewski z żoną, w sytuacji gdy główny kasjer lewizny Peter Vogel nic zrobić (teoretycznie) nie może bo siedzi? Czy może dlatego siedzi, że na koncie "lewizny" już nic nie ma?
(piątek, 25.04.2008)

Alina

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.