Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 75 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow o zboczeńcach 12 arrow Sąd piętnuje normalność
Saturday 05 December 2020 12:24:21.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Sąd piętnuje normalność Drukuj Email
Wpisał: Anna Bałaban   
05.11.2012.

Sąd piętnuje normalność

Anna Bałaban  5 listopada 2012 http://www.naszdziennik.pl/swiat/14191,sad-pietnuje-normalnosc.html

 

Catholic Care, ostatni katolicki ośrodek w Wielkiej Brytanii, który zajmował się m.in. adopcją, zostanie zamknięty. Po trwającej pięć lat batalii o możliwość funkcjonowania placówki na zasadach zgodnych z prawem naturalnym brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że ośrodek nie ma prawa odmawiać adopcji osobom żyjącym w gejowskich hybrydach.

Ośrodek Catholic Care działający na obszarze diecezji Leeds znany jest w Wielkiej Brytanii już od blisko 150 lat. Oprócz kwestii związanych z opieką nad dziećmi oraz pośrednictwem w procesie adopcyjnym instytucja pomaga również kobietom oczekującym narodzin dziecka, które znalazły się w trudnej sytuacji, a także całym rodzinom, którym trudno jest związać koniec z końcem.

Szczególną troską otacza dzieci i dorosłych dotkniętych upośledzeniem umysłowym, podejmuje również wysiłki mające zapobiegać wykluczeniu osób starszych z życia społecznego. Niestety, działalność ośrodka już wkrótce wygaśnie. Powód? Sąd Najwyższy orzekł, że katolicka placówka nie może odmawiać adopcji osobom żyjącym w relacjach jednopłciowych.

W ten sposób zakończono ciągnący się od 2008 r. proces apelacyjny, w którym CC domagało się prawa do zachowania swojego statutu. A statut oparty jest na wartościach katolickich, ośrodek ściśle współpracuje z Konferencją Episkopatu Anglii i Walii w kwestiach pomocy społecznej oraz promocji życia i rodziny rozumianej jako wspólnota tworzona przez mężczyznę, kobietę oraz dzieci.

Zapisy te jednak od dawna były solą w oku gejowskiego lobby. Mimo że tak naprawdę stanowi ono niewielką grupkę, to jednak z uwagi na wprowadzone w 2007 r. przepisy zobowiązujące wszystkie placówki adopcyjne do otwarcia swych drzwi osobom o zwichrowanej orientacji seksualnej doprowadziło do zamknięcia wszystkich katolickich placówek adopcyjnych nie godzących się na niszczenie osobowości dzieci poprzez umieszczanie ich w gejowskich środowiskach.

Wyjątkiem było Catholic Care, które postanowiło wtedy złożyć apelację i domagać się prawa do zachowania swojej tożsamości w imię dobra adoptowanych dzieci. Sąd jednak zignorował interes wielu tysięcy dzieci oczekujących z utęsknieniem na ciepły, normalny dom i orzekł, że dobrem nadrzędnym jest uprzywilejowanie mniejszości seksualnej. Po ogłoszeniu wyroku przedstawiciele CC poinformowali, że będą zmuszeni zaprzestać działalności.

Anna Bałaban

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.