Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 154 gości
S T A R T arrow Kościół arrow przeciw zboczeńcom arrow Satanistów trzeba nawracać
Sunday 07 March 2021 13:10:19.32.
migawki

         19 marca 2021 Męska Droga Krzyżowa

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Satanistów trzeba nawracać Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.11.2012.

 

http://wirtualnapolonia.com/2012/11/05/satanistow-trzeba-nawracac/

Wojciech Cejrowski znowu włożył kij w mrowisko, sugerując, że za zdjęcia z Nergalem biskup powinien ekskomunikować ks. Adama Bonieckiego. I choć w sensie ścisłym takie działanie jest niemożliwe, to trudno nie docenić dziennikarza i pisarza za to, że w ostry i jednoznaczny sposób zwrócił uwagę na problem, jaki Kościół ma z zachowaniem tego kapłana.

Komentarz Wojciecha Cejrowskiego jest odpowiedzią na sobotni wpis Adama Darskiego na Facebooku. Etatowy satanista i gwałciciel „salonu” raczył napisać, że na targach książki w Krakowie spotkał ks. Adama Bonieckiego, że podarował mu książkę z wpisem i że miło sobie porozmawiali. Jako dowód wkleił zdjęcie z duchownym i podkreślił, że jest za dialogiem ponad podziałami. Zdjęcie i wpis wywołały skandal w środowiskach katolickich. Na forach internetowych ludzie wyrażali zdumienie, że coś takiego w ogóle było możliwe, i zadawali pytanie, co jeszcze (poza gwałtem) musiałby zrobić Adam Darski, żeby spotkać się z naganą ks. Bonieckiego.

I właśnie na tę sytuację zareagował Wojciech Cejrowski. „Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną – to jest ksiądz Kościoła katolickiego – a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie (…) ” – stwierdził w rozmowie z portalem Conowego.pl Cejrowski.

Oczywiście w sensie prawnym dziennikarz nie miał racji. W przypadku księdza pierwsze powinny być kary kanoniczne, a potem suspensa. Nie jest też jasne, czy głupie zachowanie duchownego może być ukarane od razu nawet suspensą. Ale w niczym nie zmienia to faktu, że przełożeni powinni (i wierzę, że tak jest) ostro reagować na tego typu „występy” zakonnika. Adam Darski nie jest bowiem miłym chłopcem, z którym można sobie przyjacielsko ponad podziałami pogwarzyć. Jest otwartym satanistą, a do tego człowiekiem, który szczyci się uczestnictwem w zbiorowym gwałcie. Ksiądz zatem, jeśli w ogóle z nim rozmawia, to nie po to, by wyrazić „solidarność ponad podziałami”, poprosić o wpis do książki, ale po to, by albo go nawracać, albo egzorcyzmować. Poklepywanie satanisty po plecach nie wchodzi tu w grę.

On nie jest – wbrew temu, co sądzi ks. Boniecki – jasełkowym satanistą, ale kimś, kto nieustannie promuje wrogość do chrześcijaństwa, a także miękki satanizm. Spotykanie się z nim, fotografowanie z kapłanem buduje wrażenie, że jego poglądy nie tylko nie są groźne, ale też możliwe jest ich pogodzenie z katolicyzmem. Nie ma też co ukrywać, że po wyznaniu o gwałcie trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek uczciwy miał ochotę na zdjęcie z Nergalem. Ten facet powinien siedzieć w więzieniu (i tam jakiś kapelan powinien go otoczyć modlitwą, by mógł się nawrócić), a nie fotografować się z zasłużonym dla Kościoła zakonnikiem.

Zaskakujące jest także milczenie, jakie zapadło nad Nergalem po tym, jak oznajmił, że uczestniczył w zbiorowym gwałcie na pewnej Hiszpance i filmowaniu tego zdarzenia. Niezależnie od tego, że w Polsce gwałt jest ścigany na wniosek ofiary, a ta nie zgłosiła sprawy, rzecz ta powinna wywołać u nas skandal. Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka i inne czołowe polskie feministki powinny już teraz domagać się od Gowina zmiany prawa, tak by pozwalało ono ścigać tego typu przestępstwa z urzędu, a mainstreamowe media – społecznego potępienia gwiazdora. Tak by oczywiście było, gdyby choć cień podobnego podejrzenia padł na kogokolwiek związanego z prawicą czy Kościołem.

Zostałby on zlinczowany, zanim by nawet ustalono, czy do gwałtu w ogóle doszło. Ale jako że chodzi o salonowego satanistą, który nienawidzi Kościoła i lubi podrzeć sobie Biblię (w czym przypomina prof. Magdalenę Środę), to reakcji nie ma. On może nawet gwałcić kobiety, i feministki milczą. Usprawiedliwia go nienawiść do Kościoła.

W takiej sytuacji rolą kapłana nie może być pomoc w promocji takiego człowieka. On ma naprawdę wystarczająco dużo pomocników w tym dziele. Katolicy powinni też oczekiwać od swoich duchownych, żeby ci bardziej od troski o własną autopromocję troszczyli się o jasność świadectwa. Ks. Adam Boniecki, mimo wielu zalet, niestety od jakiegoś czasu tego nie robi. I tłumaczenie, że wynika to z jakiejś otwartości, jest niestety niepoważne. Otwarcie na Nergala to obecnie post, modlitwa w intencji jego nawrócenia, a nie sympatyczne z nim pogaduszki. Te ostatnie utwierdzają go w przekonaniu, że to, co robi, jest OK. A chyba nie ulega wątpliwości, że nie takie jest zadanie kapłana.

Autor: Tomasz P. Terlikowski, | Źródło: Gazeta Polska,

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.