Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 80 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow o zboczeńcach 12 arrow Australijskie szkoły będą promowały dewiację
Monday 30 November 2020 09:06:51.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Australijskie szkoły będą promowały dewiację Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
07.11.2012.

http://wirtualnapolonia.com/2012/11/05/australijskie-szkoly-beda-promowaly-dewiacje/

„Heteroseksualizm” nie jest normą – to jedno z założeń znajdujących się w najnowszym programie pilotażowym „Proud Schools” obejmującym wybrane szkoły w Australii. Docelowo program ma obowiązywać we wszystkich tamtejszych placówkach.

Autorzy programu – zauważa portal LifeSiteNews – podkreślają, iż „heteroseksualizm” nie jest normą w relacjach międzyludzkich i nie należy go tak przedstawiać. W myśl programu taka wizja rzeczywistości ignoruje i dyskryminuje osoby „nieheteroseksualne”, także ich relacje i interesy. Jednocześnie autorzy „Proud Schools”, którego początki zaakceptowano 22 marca 2011 roku, stawiają na równi „heteroseksualizm” z „homofobią” i nazywają je plagami, które należy wyeliminować ze szkół. A dodatkowo „heteroseksualizm” „karmi homofobię”.

Oprócz indoktrynowania dzieci nauczyciele i pedagodzy zdaniem autorów programu powinni kontrolować także place zabaw by eliminować język „heteroseksistowski” używany przez dzieci i młodzież.

Pilotażowy program „Proud Schools” kosztował australijskie ministerstwo edukacji aż 250 tys. dol. Na wstępie będzie on sprawdzany w dwunastu publicznych placówkach w Nowej Południowej Walii. Docelowo nowym projektem mają być objęte dzieci od 12 roku życia.

Jak wyjaśnia LifeSiteNews program ten został zainicjonowany w 2010 roku przez byłą już  labourzystowską minister edukacji Verity Firth. Natomiast Adrian Piccoli, obecny szef resortu w Nowej Południowej Walii go wdrożył. Minister zaznaczył, iż priorytetowym celem podległego mu ministerstwa będzie wyeliminowanie „homofobicznej przemocy”. To nie pierwszy tak skandaliczny program wprowadzany do australijskich szkół. Wcześniej zaczęto realizować projekt „Safe Schools Coalition” w Wiktorii. Jego zasadniczym celem jest „wspieranie różnorodności seksualnej”.

Projekt wywołał oburzenie w różnych środowiskach, także parlamentarnych. Przykładem, który podaje LifeSiteNews, jest wypowiedzieć Freda Nile’a, który „Proud Schools” nazwał „propagandą”. Ponadto parlamentarzysta zwrócił się do australijskiego rządu, by ten wstrzymał środki przeznaczone na ten projekt.

- Jestem całkowicie przeciwny praniu mózgu uczniom, zwłaszcza gdy przechodzą okres dojrzewania – powiedział Nile cytowany przez Mirande Devine, która w „Sydney Telegraph” podjęła ostrą krytykę dla ministerialnego programu.

Barry O’Farrell, premier Nowej Południowej Walii, bronił wprowadzanego programu i zastrzegał, iż nie zostanie on wstrzymany. – Jakakolwiek dyskryminacja, czy to na podstawie płci, orientacji seksualnej, rasy, czy czegoś innego jest nie do przyjęcia – powiedział.

Izabela Kozłowska, NDz

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.