Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Polska poligonem doświadczalnym Arevy? Atomówki
Thursday 29 October 2020 05:08:25.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polska poligonem doświadczalnym Arevy? Atomówki Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Marek Hendzel   
09.11.2012.

Polska poligonem doświadczalnym „Arevy”? Atomówki bez przetargu???

http://www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=7393

 

1. Francuski koncern jądrowy Areva podpisał z Polimexem-Mostostal SA 21.04.2011 r. deklarację intencyjną, dotyczącą budowy dwóch bloków elektrowni atomowej w Polsce oraz w zapewnieniu dostaw paliwa jądrowego.

Wg komunikatu prasowego Areva, porozumienie jest konsekwencją podjęcia przez polski rząd programu budowy 2 elektrowni atomowych, każdej o mocy 3000 MW.

Wszystko wskazuje, że planowana jest budowa reaktorów typu EPR, jeszcze nigdzie w Europie nie uruchomionych, czyli tzw. wysokoenergetycznych, ciśnieniowych reaktorów III generacji. Reaktory EPR budzą powszechne protesty we Francji z racji niestabilności operacyjnej, zasilania toksycznym paliwem plutonowym MOX i skali rażenia w razie awarii.

Szczegółowy zakres współpracy Areva /Polimex-Mostostal zostanie doprecyzowany przez obie strony w kolejnej fazie rozwoju polskiego projektu atomowego (czyli na obecnym etapie: kupowanie kota w worku).

Wg komunikatu prasowego Arevy:

Areva, Electricité de France (EDF) i GE Hitachi Nuclear Energy wzmacniają swoją pozycję w polskim projekcie atomowym, kolejny krok od pierwszego porozumienia o współpracy z 2009 r. Koncerny podpisały umowy z Energoprojektem-Warszawa i Politechniką Warszawską. Areva w specjalnie wydanym komunikacie prasowym podkreśla, że jej celem jest zbudowanie własnej sieci polskich podwykonawców, którzy mają skonsumować ok. 50% całego budżetu przeznaczonego na inwestycję nuklearną.  (Pozostała połowa trafi oczywiście do kieszeni Francuzów).

Wg Actufinance, aktualności giełdowe:

http://www.actufinance.fr/actu/areva-et-edf-signent-un-accord-avec-energoprojekt-6956892.html

ACTUALITÉ BOURSIERE

Areva i EDF podpisują umowę z Energoprojektem

Dwa koncerny francuskie Areva i EDF ogłosiły podpisanie umowy z Energoprojektem, polska firmą inżynierii przemysłowej. Współpraca wpisuje się w strategię lokalizacji biznesowej projektu poprzez włączenie dostawców polskich. To z kolei podwyższa poziom zabezpieczenia projektu w Polsce uruchomionego w 2009 r. i objętego umową o współpracy z Francją (2009).

17.10.2012

AREVA: umowa na dostawę składników paliwowych do Polski

Source: AOF

17/10/2012 a 15:27 / Mis a jour le 17/10/2012 a 15:27

===========================

Ocena wartości giełdowej akcji Arevy na giełdzie (poradnik inwestora) – wg

www.capital.fr

 Les points faibles de la valeur

- spółka bardzo polityczna (udziały 83% CEA i Państwa), stałe źródło niepewności dla akcjonariusza

- wartość trudna do określenia dla inwestora

- niska przejrzystość finansowa

- wartość akcji bardzo niestabilna – podatność na debatę społeczną. Plany rozwoju energetyki atomowej poddane w wątpliwość przez kraje rozwinięte.

 Budowa elektrowni EPR mocno ciąży na wynikach.

 2. Dziś w studio radiowym PR 3 Polskiego Radia gościł Minister Skarbu Państwa M. Budzanowski. Była mowa m.in. o przymiarkach rządu / PGE do wyboru wykonawcy projektu elektrowni jądrowej z pominięciem przetargu.

Na stronie PR3 można odsłuchać całą rozmowę:

http://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/720083,Tanszy-gaz-Nawet-kilkaset-zlotych-rocznie

 Mikołaj Budzanowski w „Salonie politycznym Trójki” 8.11.2012 – kliknąć w ikonę kamery, zaraz na początku rozmowy, pierwsze pytanie redaktorki.

http://energetyka.wnp.pl/energetyka_atomowa/blotas-areva-piec-warunkow-budowy-w-polsce-elektrowni-atomowej,182507_1_0_0.html

to samo potwierdzają.

http://energetyka.wnp.pl/energetyka_atomowa/przetarg-na-budowe-atomowki-nie-musi-byc-publiczny,183078_1_0_0.html

jeszcze raz.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał informację wcześniej niż przeprowadzono wywiad dla PR3:

Atom wyjęty spod prawa

08.11.2012r. 03:34

http://www.cire.pl/item,67705,1,0,0,0,0,0,dziennik-gazeta-prawna-atom-wyjety-spod-prawa.html

Wykonawca polskiej elektrowni jądrowej zostanie wybrany bez przetargu – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Resort skarbu analizuje prawo unijne, by dać Polskiej Grupie Energetycznej większą swobodę przy wyborze konsorcjum, mającego wybudować elektrownię jądrową.

Rząd nie chce przeprowadzać procedury według zasad ustawy o zamówieniach publicznych, bo te otwierają drogę do protestów przegranych w przetargu i wydłużenia całego procesu.

„Sprawdzamy, jak można przeprowadzić tę procedurę sprawniej, a jednocześnie w sposób transparentny” – mówi Mikołaj Budzanowski, minister skarbu państwa. Podobny mechanizm MSP zastosowało w przypadku wyboru konsorcjum, budującego terminal LNG w 2009 r.

Z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że spółka PGE Energia Jądrowa, atomowe ramię największej polskiej grupy energetycznej, odpowiedzialnej za realizację inwestycji, opracowuje już szczegółowy regulamin postępowania, na podstawie którego będzie wybierane zwycięskie konsorcjum.

Wybór wykonawcy bez przetargu może jednak ściągnąć na Polskę zainteresowanie Brukseli. Jak przypomina Hubert Tański, radca prawny w kancelarii CMS Cameron McKenna, ominięcie prawa zamówień publicznych może zostać zakwestionowane przez organy Unii.

  NO WŁAŚNIE – MOŻE CZAS, BY ZAINTERESOWAĆ TYM UNIĘ EUROPEJSKĄ???

  Opr. Andrzej Marek Hendzel

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.