Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 136 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Kryzys czy rabunek? arrow Wynagrodzenie rabusia: 400 mln dol.
Monday 25 October 2021 16:30:16.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Wynagrodzenie rabusia: 400 mln dol. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.11.2008.

http://wirtualnapolonia.wordpress.com/2008/10/31/andrzej-kumor-zapinam-pasy/

Z większego, ciekawego artykułu Andrzeja Kumora:

..Podczas zeznań przed komisją Kongresu, jeden z większych złodziei - szef upadłego banku inwestycyjnego Lehman Brothers, Richard Fuld Jr, przyznał, że otrzymał z firmy w ramach wynagrodzenia za pracę 400 mln dol. I pieniądze te może zachować dla siebie, mimo że doprowadził do bankructwa bank, a do ruiny miliony ludzi!
Allan Greenspan, rzekomy guru i ojciec chrzestny obecnego rozregulowania finansowego, bronił kiedyś jak pies decyzji puszczenia na żywioł handlu różnego rodzaju pochodnymi. To właśnie przez obrót tymi papierami dzisiaj nikt nie wie, gdzie jest dno kryzysu. I ten człowiek, który powinien być postawiony przed sądem, wzrusza ramionami i stwierdza sentencjonalnie - “o kurczę, ale się nawyrabiało”!
Na dodatek głosy obywateli USA domagających się ukarania finansowego bandyty kwituje się w mediach stwierdzeniem, że nie można karać za poglądy.
Tymczasem Greenspan nie miał płacone “za poglądy”, lecz za kierowanie Funduszem Rezerw Federalnych, czyli był odpowiedzialny za stabilną pracę sektora finansowego. Albo z sobie tylko wiadomych powodów, albo przez głupotę (o co go trudno posądzać), odmówił zaprowadzenia tradycyjnych regulacji. Zatem działał nieprofesjonalnie i ekstrawagancko, eksperymentując na żywym organizmie finansowym największej gospodarki świata, co w konsekwencji doprowadziło do odebrania owoców pracy całego życia milionom ludzi.
I co? A to, że gdy inżynier doprowadzi do katastrofy budowlanej i wali się wiadukt czy hala, to gość nie rozstaje się ze szczoteczką do zębów, czekając na pukanie policji do drzwi.
Podobnie lekarz.
A tutaj mamy ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za sprzeniewierzenie miliardów dolarów, efektów pracy swych współobywateli, i nic?
A co z ich politycznymi mocodawcami, czy ich także nie można wziąć do sądu?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.