Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Ekshumacje arrow Następne ekshumacje - wiosną. A po co się spieszyć??
Sunday 27 September 2020 03:04:09.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Następne ekshumacje - wiosną. A po co się spieszyć?? Drukuj Email
Wpisał: niezalezna   
22.11.2012.

Następne ekshumacje - wiosną. A po co się spieszyć??

 

 

http://niezalezna.pl/35028-wiosna-beda-nastepne-ekshumacje

 

[Niejasne: wynika z tekstu, że te ekshumacje już nastąpiły. MD]

 

Ks. Zdzisław Król i ks. Ryszard Rumianek spoczęli w niewłaściwych grobach. Pełnomocnik rodziny jednego z duchownych wnioskował o zbadanie przy ekshumacji ciał spektrometrem na obecność materiałów wybuchowych, ale na to nie zgodziła się prokuratura.

- Trudno mi ocenić, kiedy nastąpiło zamienienie ciał. Nie byłem przy ich identyfikacji. Powiedziano mi jedynie, że są to te ciała. Otrzymałem takie świadectwo w prosektorium. Włożyłem do trumien poświęcony różaniec i odmówiłem modlitwę – mówi „Codziennej" ks. Henryk Błaszczak, który był w Moskwie z ekipą Ewy Kopacz zaraz po katastrofie smoleńskiej. Przyznaje, że ciała ofiar były już w foliowych workach.

Dotarliśmy do osoby, która także w tym czasie była w moskiewskim instytucie medycyny sądowej. – Widziałem te ciała, kiedy były już w workach foliowych. Zapamiętałem, że to duchowni, ponieważ na workach ułożono szaty kapłańskie – albę i sutannę – mówi mężczyzna.

Jak dowiedziała się „Codzienna", po ekshumacji ciała ks. Rumianka pełnomocnik rodziny duchownego dwukrotnie zwracał się do prokuratury o zbadanie zwłok za pomocą spektrometru, urządzenia wykrywającego obecność materiałów wybuchowych. I śledczy dwukrotnie nie wyrazili na to zgody.

Prokuratura twierdzi, że pomylenie ciał zostało spowodowane „błędnym oznaczeniem przez stronę rosyjską w toku ich czynności w moskiewskim instytucie medycyny sądowej".

Dowiedzieliśmy się, że wiosną 2013 r. otwarte zostaną kolejne groby.

 

[ I znów – by nie badać na okoliczność PRZYCZYNY ZGONU? MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.