Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow Katastrofa w Finlandii. Czy tylko ekolo?
Thursday 29 October 2020 05:23:02.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Katastrofa w Finlandii. Czy tylko ekolo? Drukuj Email
Wpisał: Talvivaara   
25.11.2012.

Katastrofa w Finlandii

 

Czy „tylko” ekolo?

 

Drodzy przyjaciele,

 

Nie wiem czy słyszeliście o katastrofie w Finlandii: W początku listopada zaczęły się wycieki z tamy zbiornika "wody  poprodukcyjnej" dla kopalni Niklu i Uranu w Talvivaar'ze. Setki tysięcy metrów sześciennych toksycznej wody wydostało się do rzek i jezior. Pomimo nadziei rządu na zatrzymanie wycieków 14 listopada, teraz okazuje się że są nowe pęknięcia.

Działacze społeczni mówią o największej katastrofie ekologicznej Finlandii w historii.

Władze oświadczyły, że metale ciężkie, które wydostały się do środowiska zabiją ryby i dokonają innych zniszczeń. Poziom uranu w wodzie są 3 i pół raza powyżej "dopuszczalnych poziomów".

[Nie wiemy, co to znaczy... Nie podają w liczbach bezwzględnych. Whatever this means. M. Dakowski]

Jednakże prowadzący kopalnie i władze starają się zmniejszyć wydźwięk katastrofy. Wczoraj rząd musiał przyznać o kolejnym wycieku, po zaprzeczaniu mu przez szereg dni.

Proszę propagujcie tą informację, wesprzyjcie działających Finów w  rozpowszechnianiu informacji i wywieraniu nacisku na firmę wydobywczą Talvivaara i rząd Fiński by dopuścić niezależnych obserwatorów.

Wysłaliśmy już kilka relacji międzynarodowym mediom od ludzi ze StopTalvivaara. Proszę zróbcie to samo, sprawdźcie wiadomości dostarczone w mediach i wyślijcie je na swoje kontakty medialne i do przyjaciół przeciwnych energetyce jądrowej na świecie. Mam stronę na temat wydarzenia w Talvivaara:

 

http://www.nuclearheritage. net/index.php/Talvivaara_mine :_environmental_disaster_in_Finland

 

Jeśli macie szanse na jakieś akcje solidarnościowe - po prostu je róbcie! Dotychczas „międzynarodowa społeczność” wydaje się nie traktować poważnie tej katastrofy

 

=========================================

 

 

Dear friends,

I am not sure if you are aware of the catastrophe in Finland: Since the beginning of November the dams of a tailing pond of the Talvivaara nickel and uranium mine are leaking.

Hundreds of thousands of cubic meters of toxic waste waters have been released to the rivers and lakes. Despite the authorities hope to stop the leakage since November 14th, it now turned out that there are new leakages in the safety dam.

 

Activists already speak about Finland's largest environmental disaster in history. Authorities published that the heavy metals released to nature will kill fish and damage the environment.

Uranium readings in the water are 3 ½ times above the "recommended level" -

Whatever this means. However, operator and authorities again and again try to downplay the impacts.

Yesterday the government had to admit the new leakage after denying it for days.

Please spread the word, support the Finnish activists to inform the international public and to put pressure on the Talvivaara mining company and the Finnish government to close the Talviivaara mine and allow independent observers to monitor the leakage and safety measures.

We have forwarded several international media releases of the StopTalvivaara people already. Please do the same, check the provided media releases and send them to your media contacts and to anti-nuclear friends around the world. I have set up a

webpage to inform on the Talvivaara spill:

 

http://www.nuclearheritage.net/index.php/Talvivaara_mine:_environmental_disaster_in_Finland

 

If you see a chance to arrange some solidarity actions, just do it! Sofar international public seems not to have recognized the catastrophe seriously.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.