Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Ekshumacje arrow Co się dzieje z ciałem ks. Ryszarda Rumianka?
Saturday 19 September 2020 02:00:00.30.
migawki
 

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??

 
W Y S Z U K I W A R K A
Co się dzieje z ciałem ks. Ryszarda Rumianka? Drukuj Email
Wpisał: Niezalezna   
27.11.2012.

Co się dzieje z ciałem ks. Ryszarda Rumianka?

 

 

[Jest bardzo prawdopodobne (u mnie jest taka relacja) , iż ruskie wkładali ciała Ofiar „jak leci”, byle mniej więcej jedno do plastikowego worka. Dorzucali rękawice, pety, rękawy. A na wierzch worka podrzucali ubrania. Czasem różaniec.... MD]

 

http://niezalezna.pl/35182-co-sie-dzieje-z-cialem-ks-ryszarda-rumianka

 

Rodzina ks. Rumianka ma wątpliwości, czy szczątki ekshumowane z grobu ks. Zdzisława Króla należą, jak podejrzewano, do jej krewnego. Wnioski o dodatkowe badania znajdujących się nadal w zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu zwłok mają złożyć bliscy ks. Rumianka – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”.

- Potwierdzam, że szczątki wydobyte z jednego z grobów nadal znajdują się we Wrocławiu. Prokurator prowadzący postępowanie 22 listopada wydał zgodę na pogrzeby ekshumowanych ciał, ale jedna z rodzin jeszcze nie dokonała pochówku – mówi nam kpt. Marcin Maksjan z biura prasowego Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Według komunikatu prokuratury tożsamość tych ofiar (ks. Króla i ks. Rumianka – przyp. red.) została potwierdzona z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością na podstawie wyników badań DNA przeprowadzonych przez Zakład Genetyki Molekularnej i Sądowej Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz Zakład Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu”.

Ustaliliśmy, że rodzina księdza Rumianka ze względu na wątpliwości związane m.in. z obrażeniami ciała, które identyfikowała w Moskwie, i ciała, które wydobyto z grobu ks. Króla, chce złożyć wniosek o dodatkowe badania DNA. Niewykluczone, że rodzina będzie chciała dokonać ekshumacji ciała ojca ks. Rumianka i pobrać materiał genetyczny.

Pełnomocnik rodziny księdza nie chce mówić o szczegółach sprawy. – Jestem zobowiązana do zachowania tajemnicy, z której mogę być zwolniona tylko przez bliskich księdza – mówi nam mec. Monika Strus-Wolos.

Więcej w dzisiejszej [27 listopada md] "Gazecie Polskiej Codziennie"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.